8.2 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Poseł KO i flaga… Państwa Islamskiego. O co chodzi? [FOTO]

Zobacz koniecznie

W internecie, podobnie jak i w realnym świecie dochodzić może do nietypowych sytuacji oraz incydentów, które dla wielu osób wydadzą się niezrozumiałe, a przy tym mogą zrodzić wiele niepokoju, wątpliwości czy znaków zapytania. Z tego typu sytuacją do czynienia mieli bez wątpienia znajomi jednego z polskich posłów, a zarazem lidera Platformy Obywatelskiej w Opolu.

 

Oczywiście ciężko posądzać którąkolwiek z osób pełniących obowiązki w polskim parlamencie lub reprezentującą nasze państwo w strukturach Unii Europejskiej o jakieś związki ze słynną islamistyczno-terrorystyczną organizacją znaną jako Państwo Islamskie. Dlatego też spore zdziwienie, a nawet może i zszokowanie wśród niektórych znajomych oraz obserwatorów profilu posła Tomasza Kostusia wywołać mógł fakt, opublikowania na jego Facebooku… flagi tego właśnie okrutnego fundamentalistycznego ugrupowania.

 

Flaga IS pojawiła się na profilu posła Koalicji Obywatelskiej w miejscu przeznaczonym na umieszczenie zdjęcia profilowego. Widniało ono więc w widocznym i łatwo zauważalnym miejscu na koncie ważnego dla opolskich struktur PO polityka.

 

Flaga zamiast zdjęcia posła Kostusia została upubliczniona w dniu 17 sierpnia w godzinach porannych. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na fakt, że polityk ten pełni też obowiązki w ramach prac polsko-egipskiej grupy parlamentarnej, komisji ds. kontroli państwowej, jak również parlamentarnego zespołu ds. Afryki.

 

Tego samego dnia, po godz. 18 na profilu posła pojawiło się na nowo fotografia jego twarzy w miejscu przeznaczonym na zdjęcie profilowe. Bardzo możliwe, że poseł padł ofiarą ataku hakerskiego, a sprawcy przejmując kontrolę nad jego facebookowym profilu opublikowali flagę IS w jego imieniu.

 

Na początku lipca br. na portalu Eset.com ukazał się artykuł, którego treść ostrzegała przed możliwością wystąpienia ataku hakerskiego w ramach którego oszuści kreują czyjś profil na zwolennika ISIS. Doprowadza to bowiem często do zablokowania konta ze względu na naruszenie zapisów regulaminu Facebooka, a hakerzy doprowadzają przy tej okazji do przejęcia przykładowo profilu firmowego i przypisanych do niego danych karty bankowej.

 

 

 

 

Źródło: Nto.pl ; Eset.com ; Facebook/Tomasz Kostuś

Fot.: YouTube/CNN (zrzut ekranu) ; Facebook.com/tomasz.kostus.77 (zrzut ekranu)

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze