34.7 C
Warszawa
piątek, 1 lipca, 2022

Posłanki opozycji zostaną ukarane? Złożony został stosowny wniosek

Zobacz koniecznie

Reduta Dobrego Imienia wystosowała wniosek o ukaranie Joanny Scheuring-Wielgus z Lewicy oraz Urszuli Zielińskiej z Koalicji Obywatelskiej za ich kontrowersyjne relacje z protestów środowisk LGBT.

 

W piątek miały miejsce protesty aktywistów LGBT, podczas których doszło do starć z policją. Lewicowi działacze byli agresywni oraz wulgarni wobec funkcjonariuszy. Zaatakowali oni również mundurowych. W związku z tym policjanci zatrzymali w sumie 48 osób. W niedzielę jednak wszyscy aresztowani uwolnieni do domów.

 

Całe protesty środowisk LGBT starało się relacjonować wielu polityków opozycyjnych. Wśród nich nie brakło poseł Lewicy Joanny Scheuring – Wielgus oraz Urszuli Zielińskiej z Koalicji Obywatelskiej. Pierwsza z nich odnośnie aresztowań zapytała się na Twitterze: „Kto wydał rozkaz tych łapanek?”. Druga natomiast napisała, że po „łapankach na ulicach Warszawy” pojechała na komisariaty, by skontrolować sytuacje.

 

Na te wpisy zareagował na Twitterze Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia. „Do Komisji Etyki! Dość obrażania polskiej Policji! Łapanki urządzali Niemcy i rostrzeliwali na ulicach Warszawy. Niech te dwie panie dowiedzą się co w Mieście Męczeńskim znaczy słowo łapanka” – napisał.

 

„Z oburzeniem przeczytałem komentarze obu parlamentarzystek, które z premedytacją użyły określenia łapanka na działania policji. Intencja tego typu działań jest bardzo klarowana. Chodzi o to, aby zrównać w świadomości ludzi działania policji stającej na straży prawa i porządku z działaniami niemieckiego okupanta. Na takie skandaliczne działania nie ma zgody. Funkcjonariusze działali zgodnie z prawem, zaprowadzali porządek w czasie burdy wywołanej przez agresywnych działaczy LGBT” – powiedział w rozmowie z TVP Info Maciej Świrski.

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: You Tube/ Janusz Jaskółka (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze