Przerażająca ilość nowych zakażeń koronawirusem w Polsce! Tak źle jeszcze nie było!

Ministerstwo zdrowia powiadomiło o nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Tak źle jeszcze w Polsce nie było.

 

W Polsce blisko od ponad tygodnia dość regularnie odnotowywane są nowe rekordowe przyrosty zakażeń. Jeszcze tydzień temu przekroczenie liczby 600 nowych zakażeń wydawało się porażające. Teraz ta liczba byłaby sporym spadkiem dziennych zakażeń. Już 6 sierpnia padł kolejny rekord zachorowań, który wyniósł 726 przypadków. Dziś sytuacja znowu się pogorszyła i ministerstwo zdrowia poinformowało o 809 nowych zachorowania.

 

Wciąż najgorzej sytuacja prezentuje się na Śląsku. Tam zachorowało w dobę 259 osób. Niewiele lepiej jest w Małopolsce, w której potwierdzono 144 nowych przypadków koronawirusa. W województwie mazowieckim odnotowano 104 zakażeń, w wielkopolskim 46, łódzkim również 46, pomorskim 41, podkarpackim 35, opolskim 26, dolnośląskim 22, lubuskim 21, warmińsko-mazurskim 17, lubelskim 14, zachodniopomorskim 14, świętokrzyskim 11, kujawsko-pomorskim 8 oraz podlaskim 1.

 

Resort zdrowia potwierdził także 13 nowych zgonów z powodu koronawirusa. Tym samym w Polsce odnotowano łącznie 50 324 zachorowań, a 1 787 osób uznano za zmarłe z powodu zakażenia.

 

W związku ze znacznym przyrostem zachorowań i kolejnymi rekordami Łukasz Szumowski wprowadził obostrzenia dla części powiatów. Będą one obowiązywać od 8 sierpnia. Również wesela w całej Polsce najprawdopodobniej będą odbywać się pod nowymi wytycznymi.

 

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Komentarze

Komentarze