Rząd dla części powiatów wprowadzi obostrzenia w najszerszym zakresie

W ostatnim tygodniu w Polsce liczba przypadków koronawirusa znacznie wzrosła. Sytuacja poważna jest przede wszystkim w niektórych powiatach. W związku z tym Łukasz Szumowski zapowiedział już wprowadzenie maksymalnych obostrzeń, dla niektórych regionów Polski.

 

Jak w rozmowie z PAP przyznał minister zdrowia rząd przeanalizował dynamikę wzrostu zakażeń z ostatnich 14 dni. Weryfikowana była m.in. ilość nowych zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców. Po tych analizach okazało się, że wyjątkowo duży problem ma być w 20 powiatach.

 

„Będziemy chcieli wprowadzić w tych w powiatach obostrzenia we wszystkich praktycznie zakresach, czyli dotyczące targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek” – przyznał Łukasz Szumowski. Szczegóły mają zostać ogłoszone w najbliższym czasie.

 

Minister zdrowia zaznaczył, że pomimo okresu wakacyjnego i dużego nagromadzenia turystów na Pomorzu tam nie ma większych problemów z przyrostem zakażeń. Zdecydowanie gorzej jest na Śląsku, w Małopolsce, Wielkopolsce oraz Podkarpaciu.

 

„Te czasowe obostrzenia mam nadzieję, że spowodują ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii i dadzą szanse, by powiaty wróciły do średniej krajowej zachorowań” stwierdził Łukasz Szumowski.

 

Powiaty, w których mają być wprowadzone restrykcje zostaną podzielone na dwie kategorię: z większymi oraz mniejszymi obostrzeniami. Wszystko ma być zależne od wzrostu zakażeń, a sytuacje monitorować stale ma rząd.

 

Źródło: RMF 24

Foto: You Tube/ MedExpress TV (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze