Rząd wprowadza obostrzenia!

Na dzisiejszej konferencji prasowej Łukasz Szumowski potwierdził, ze wprowadzone maja być nowe obostrzenia. Tyczyć się one mają wybranych powiatów, w których sytuacja związana z koronawirusem jest najgorsza.

 

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu dla wybranych powiatów wprowadzone maja być nowe obostrzenia. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Łukasz Szumowski mówił, że największe wzrosty zakażeń odnotowywanych jest w 19 powiatach.

 

„Tam chcemy wprowadzić pewne obostrzenia i rygory, a w powiatach, które mają nieco mniej zakażeń, te rygory będą w mniejszym zakresie” – powiedział minister zdrowia. Zaznaczył również, iż chodzi tu o obszary w województwie śląskim, małopolskim, podkarpackim, łódzkim i wielkopolskim.

 

W czerwonych strefach, gdzie ten przyrost zakażeń jest największy obowiązkowe będzie noszenie maseczek w całej przestrzeni publicznej. Taki rygor będzie obowiązywał w dziewięciu powiatach. W pozostałych dziesięciu obostrzenia będą łagodniejsze.

 

„Są powiaty, w których nie widać żadnego przyrostu zakażeń w ciągu ostatnich trzech dni, restrykcje będą łagodniejsze” – powiedział wiceminister zdrowia Cieszyński.

 

„Ograniczenie liczby osób, które będą mogły korzystać z komunikacji zbiorowej, do 50 proc. miejsc siedzących, ograniczone zostanie też liczba osób, które będą mogły brać udział w weselach i uroczystościach rodzinnych, m.in. weselach. W strefie czerwonej do 50, a w żółtej – do 100. Będzie też obowiązek rejestracji wesel” zapowiedział Cieszyński.

 

Obostrzenia te maja być czasowe, a rząd ma na bieżąco śledzić przyrost zakażeń. Jak zapowiadał już wcześniej Łukasz Szumowski rygor będzie dość szeroki. „Będziemy chcieli wprowadzić w tych w powiatach obostrzenia we wszystkich praktycznie zakresach, czyli dotyczące targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek”.

 

Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej wystosował również specjalny apel. „Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń”.

 

Źródło: Onet

Komentarze

Komentarze