Szumowski przedstawił, co musi się stać, by powrócić do obostrzeń z kwietnia

Łukasz Szumowski na antenie TVN 24 zapytany został o kilka istotnych kwestii oraz zapowiedział refundacje szczepień na grypę dla seniorów i medyków. Powiedział on również, co musi się stać, by powrócono do obostrzeń z kwietnia.

 

Powód zwiększonej ilości zakażeń Łukasz Szumowski widzi przede wszystkim w narażaniu się ludzi na imprezach, w tym weselach. Najlepszym tego przykładem według ministra zdrowia ma być Małopolska, gdzie nowe przypadki zachorowań odnotowywane są przede wszystkim przez takie masowe rodzinne eventy.

 

Z powodu dużego przyrostu zakażeń Łukasz Szumowski zapytany został o to, co by musiało się wydarzyć, by przywrócono obostrzenia z kwietnia. „Musielibyśmy mieć sytuację niewydolności systemu służby zdrowia” – odpowiedział krótko minister.

 

Szef resortu zdrowia będąc na antenie odniósł się także do noszenia maseczek. „Myślę, że tak wiele znieśli Polacy w czasie kwarantanny, że w tej chwili mają dosyć. Maseczki, to było stanowisko ekspertów międzynarodowych i te słowa były wypowiedziane, gdy mieliśmy kilkadziesiąt czy kilkaset przypadków sumarycznie w Polsce. Wtedy szanse, że byliśmy bezobjawowym nosicielem wirusa były małe, dzisiaj ta szansa jest ta bardzo wysoka w porównaniu z tamtą” – stwierdził Szumowski.

 

Zaznaczył on również w swoich wypowiedziach, że ministerstwo będzie chciało refundować szczepienia na grupę dla medyków oraz osób starszych.

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: You Tube/ Ministerstwo zdrowia (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze