Tak źle jeszcze nie było! Jest nowy rekord zakażeń koronawirusem

Ministerstwo zdrowia powiadomiło o nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Tak źle jeszcze w Polsce nie było.

 

Po ostatniej lekkiej poprawie pod względem zachorowań na koronawirusa w Polsce ponownie odnotowany został spory regres. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w przeciągu doby potwierdzono 903 nowe przypadki wirusa z Wuhan na terenie naszego kraju. Tym samym jest to absolutny rekord zachorowań.

 

Sytuacja najgorzej prezentuje się wciąż w tych samych regionach. Najwięcej zakażeń odnotowano na Śląsku, gdyż tam zachorowało w ciągu doby 168 osób. Niewiele lepiej jest w Małopolsce, gdyż tam potwierdzono 156 nowych przypadków. W województwie mazowieckim pojawiło się takich 146, w pomorskim 89, wielkopolskim 77, łódzkim 49, podkarpackim 46, kujawsko-pomorskim 31, dolnośląskim 30, warmińsko-mazurskim 30, opolskim 25, świętokrzyskim 22, lubelskim 21, podlaskim 6, zachodniopomorskim 6, lubuskim 1.

 

Minionej doby z powodu koronawirusa zmarło 13 osób. Tym samym w Polsce zmarło już łącznie 1 938 osób, a zachorowało na tę chorobę z Wuhan 60 281.

 

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Komentarze

Komentarze