Wiemy, w których powiatach wprowadzone zostaną obostrzenia

Jak podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział Łukasz Szumowski w 19 powiatach w Polsce wprowadzone zostaną obostrzenia. Wiceminister Janusz Cieszyński przedstawił, o które regiony chodzi.

 

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce od pewnego czasu się pogarsza. W czwartek odnotowany został kolejny rekord zakażeń. Ministerstwo zdrowia potwierdziło 726 nowych przypadków zachorowań. Najgorzej sytuacja prezentuje prezentuje się w województwach południowych. Jak podkreślił Łukasz Szumowski to głównie tam jest najwięcej zachorowań, a nie na Pomorzu, gdzie są wielkie skupiska turystów. W związku z tym rząd postanowił zareagować i wprowadził obostrzenia dla 19 powiatów, w których przyrost zakażeń jest największy.

 

Powiaty podzielone zostały na dwie strefy: czerwoną i żółtą. W tych pierwszych obostrzenia będą zdecydowanie bardziej rygorystyczne. Na weselach przebywać będzie maksymalnie 50 osób, wprowadzony również zostanie nakaz noszenia maseczek w całej przestrzeni publicznej, zamknięte zostaną siłownię i ograniczona do 50% zostanie ilość osób mogących przebywać w komunikacji publicznej.

 

Restrykcje wobec strefy żółtej mają być łagodniejsze. Tam m.in. na weselu będzie mogło przebywać do stu osób.

 

Na swoim Twitterze wiceminister zdrowia opublikował mapę Polski z zaznaczonymi powiatami, które będą musiały przestrzegać obostrzeń.

 

 

Do strefy czerwonej należy powiat:

– ostrzeszowski,

– nowosądecki,

– Nowy Sącz,

– wieluński,

– pszczyński,

– Ruda Śląska,

– rybnicki,

– Rybnik,

– wodzisławski.

 

Do strefy żółtej należy powiat:

– wieruszowski,

– Jastrzębie Zdrój,

– jarosławski,

– Żory,

– kępiński,

– przemyski,

– cieszyński,

– pińczowski,

– oświęcimski,

– Przemyśl.

 

Obostrzenia w wyżej wymienionych powiatach obowiązywać mają od soboty 8 sierpnia.

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze