Zmienione zostały powiaty z obostrzeniami w związku z koronawirusem

Ministerstwo zdrowia podało nową listę powiatów objętych obostrzeniami. W zaktualizowanym zestawieniu jest 9 czerwonych i 9 żółtych powiatów.

 

W czwartek 13 sierpnia ministerstwo zdrowia, jak co dzień podało raport z dobowego przyrostu zachorowań na koronawirusa. Ujawnione liczby mogą być martwiące, gdyż potwierdzono aż 811 nowych zakażeń. W związku z taką ilością osób, które zaraziły się wirusem z Wuhan zmieniona została lista powiatów z obostrzeniami.

 

W czerwonej strefie znalazł się powiat rybnicki, wodzisławski, nowosądecki, wieluński, ostrzeszowski, a także miasta: Rybnik, Nowy Sącz, Ruda Śląska oraz Jastrzębie Zdrój.

 

W żółtej strefie natomiast znajduje się powiat cieszyński, pszczyński, wieruszowski, raciborski, grajewski, limanowski, nowotarski oraz miasto Biała Podlaska i Żory.

 

Żółte strefy opuścił Przemyśl wraz z powiatem przemyskim, powiat jarosławski, kępiński, wieruszowski i pińczowski.

 

Resort zdrowia przedstawił również listę powiatów zagrożonych dołączeniem do stref z obostrzeniami. Wśród nich znajduje się powiat bialski, tatrzański, zwoleński oraz słubicki.

 

Warto przypomnieć, iż w powiatach „czerwonych” jest obowiązek zakrywania ust w całej przestrzeni publicznej. Dodatkowo imprezy rodzinne oraz wesela odbywać się mogą do 50 osób. Do Kościoła wejść może natomiast maksymalnie 150 osób, a restauracje, siłownie, kina oraz kawiarnie mają nałożone limity osób przypadających na dany metr kwadratowy. Do tego zamknięte są parki rozrywki, wesołe miasteczka, a wydarzenia sportowe odbywają się bez publiczności.

 

W strefach żółtych nie ma obowiązku noszenia maseczek w otwartej przestrzeni publicznej. Wesela i imprezy rodzinne mogą się natomiast odbywać do stu osób. Wydarzenia sportowe śledzić na trybunach może 25% możliwej widowni, a w restauracjach i punktach gastronomicznych należy mieć maseczki.

 

Źródło: RMF 24

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze