Abp. Gądecki przeciwny projektowi Kai Godek. Nie zgadza się na zbiórkę podpisów

Metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na zbieranie podpisów na kościelnych terenach pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”.

 

4 września Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński wysłał do wszystkich biskupów diecezjalnych pismo, w którym informował, że Fundacja Życie i Rodzina zaproponowała projekt zmieniający ustawę o zgromadzeniach. Swoje pomysły przedstawiła podczas ostatniego Zebrania Plenarnego KEP w Częstochowie. Głównym postulatem fundacji związanej z Kają Godek jest zakaz parad równości. Podpisy pod tym projektem już zaczęto zbierać.

 

Sekretarz Generalny w piśmie tym stwierdził, że „mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie – według swobodnej swojej decyzji – ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy”.

 

Na pismo to odpowiedział metropolita poznański abp. Stanisław Gądecki, który nie zgodził się na zbieranie podpisów pod projektem „Stop LGBT” na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.

 

„Czcigodni Księża Proboszczowie!

W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy „Stop LGBT”, który promuje Kaja Godek informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.

Biskup Szymon Stułkowski, Wikariusz Generalny

Ks. prałat dr Ireneusz Dosz, Kanclerz Kurii” – napisano w liście do proboszczów z archidiecezji poznańskiej.

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ Salve TV (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze