15 C
Warszawa
sobota, 12 czerwca, 2021

Akcja policji w kościele! Takie sceny rozegrały się w czasie Mszy Św.

Zobacz koniecznie

Kościół to mimo wszystko miejsce, w którym spotkać mogą się przypadkowo różni ludzie, którym nie udaje się spotkać w innych miejscach czy miejskiej komunikacji. W przypadku tych dwóch panów, których przybycie na Msze Świętą tego samego dnia o tej samej porze doprowadziło do akcji, o której piszą portale informacyjne, domniemywać można, iż ani oni dwaj ani inni uczestnicy nabożeństwa nie spodziewali się takowej sytuacji będąc w drodze do świątyni. Całe zdarzenie wywołało emocje u niektórych ludzi, bowiem działania funkcjonariusza policji można w tym przypadku oceniać różnie. Do sprawy odniosła się również jedna z posłanek Zjednoczonej Prawicy.

 

O zaistniałej sytuacji poinformował m.in. portal Wirtualna Polska. Wszystko rozegrało się w ostatnią niedzielę na terenie jednego z kościołów w Sosnowcu. Przybyły na Mszę Świętą policjant dostrzegł w pewnym momencie, że w tym samym kościele znajduje się właśnie przestępca, który dodatkowo poszukiwany jest listem gończym wystawionym przez Sąd Okręgowy w Katowice. Funkcjonariusz zdecydował się zacząć działać i doprowadzić do zatrzymania tego mężczyzny. Informacje o tych okolicznościach całego zajścia opisano na stronie miejscowej policji.

 

Policjant, który postanowił interweniować będąc na niedzielnej Mszy to funkcjonariusz wchodzący w skład zespołu poszukiwań. Pomimo tego, że był w czasie wolnym od pracy zdecydował się zaalarmować swoich kolegów policjantów i poprosić ich o wsparcie. Inni funkcjonariusze zgodnie z jego apelem przybyli do kościoła, aby zainterweniować.

 

Według informacji przekazanych przez policję, poszukiwany mężczyzna miał nie stawiać oporu i przez to cała sytuacja nie wzbudziła w opinii policjantów zbytniego zainteresowania innych uczestników Mszy Świętej. Oceny tej sytuacji pojawiają się jednak również. Posłanka Anna Maria Siarkowska odnosząc się na Facebooku to tego zdarzenia doceniła czujność policjanta, jednak określiła jako niedopuszczalne przeprowadzanie zatrzymania w czasie liturgii.

 

Zatrzymany mężczyzna to poszukiwany od kwietnia 44-latek, który miał być sprawcą pobicia ze skutkiem śmiertelnym i ma do odbycia karę trzech lat za kratkami.

 

 

Źródło: wp.pl

Fot.: Pixabay ; Pikrepo

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze