Bezrobocie w dół. Najgorsze już za nami?

Główny Urząd Statystyczny poinformował o stopie bezrobocia rejestrowanego. W sierpniu wyniosła ona 6,1%, a więc nie zmieniła się względem poprzedniego miesiąca. Liczba bezrobotnych spadła za to o 1,5 tys.

Najnowsze dane GUS oznaczają, że trend wzrostowy, który można było obserwować w kwietniu, został zatrzymany.

– To również dowód na to, że tarcza antykryzysowa zadziałała, a zdecydowane kroki podjęte przez rząd uratowały nas przed lawinowym wzrostem bezrobocia – powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

Fot. Pixabay

Dane GUS określają stopę tzw. bezrobocia rejestrowanego, czyli przy wyliczeniach bierze się pod uwagę tylko osoby zgłoszone w urzędach pracy.

Taki sam poziom bezrobocia, jak w sierpniu, odnotowano również w lipcu i czerwcu. W sierpniu w urzędach było zarejestrowanych 1028,0 tys. osób.

– Warto jednak zauważyć, że sierpień jest pierwszym miesiącem, od wybuchu pandemii, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych. To dobra wiadomość – podkreśliła Marlena Maląg.

Podano też wskaźniki bezrobocia w poszczególnych województwach. Najwyższe jest w województwie warmińsko-mazurskim, a najniższe w wielkopolskim.

Fot. Pixabay

Komentarze

Komentarze