18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Były minister działał na większą skalę niż mogło się wydawać? W skrytkach odnaleziono…

Zobacz koniecznie

W lipcu spore emocje i dużo dyskusji w przestrzeni medialnej, a także wśród polityków wywołało zatrzymanie Sławomira Nowaka, co było wynikiem wspólnych działań strony ukraińskiej oraz polskiej. Były członek rządu Donalda Tuska i tym samym były minister sportu, jak również były szef agencji drogowej Ukrawtodor u naszych wschodnich sąsiadów, został zatrzymany wówczas w związku z podejrzeniem działań o charakterze korupcyjnym, prania brudnych pieniędzy, a także kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Teraz, jak przekazał Polsat News, pojawiły się nowe ustalenia w sprawie, które wskazują na to, iż Sławomir Nowak działał na większą skalę angażując się w przestępczy proceder niż mogło się wydawać do tej pory. Przypomnijmy, że sam zainteresowany po zatrzymaniu zgodził się na upublicznianie jego wizerunku oraz nazwiska.

 

Jak poinformował Polsat News, na fakt jeszcze większej skali działania byłego ministra sportu wskazuje to co udało się odkryć i ustalić funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Na łamach portalu PolsatNews.pl podano, że w specjalnych skrytkach odnaleziona została należąca do Sławomira Nowaka gotówka w różnych walutach, której łączna wartość wynosić ma ponad 4 miliony złotych. Nie jest to jednak jedyne nowe ustalenie i jedyny składnik majątku jaki zabezpieczyło CBA. Łączna wartość zabezpieczonego majątku wynosić ma około 6 milionów złotych.

 

Według informacji Polsat News, funkcjonariusze zabezpieczyć mieli m.in. auto marki Land Rover w luksusowej wersji. Co warte podkreślenia, śledczy mają sami przyznawać, że ten zabezpieczony majątek pochodzić ma z przestępczych działań byłego ministra w rządzie PO-PSL. Zdaniem śledczych to właśnie pokazuje, że działał on na dużo większą skalę realizując przestępcze działania niż można było wcześniej domniemywać.

 

Przypomnijmy, że w lipcu zatrzymani w tej sprawie zostali również dwóch innych pochodzących z Polski mężczyzn zaangażowanych w ten proceder, czyli Dariusz Z. oraz Jacek P. Nie jest jednak wykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

 

 

Źródło: Polsat News

Fot.: YouTube/TVP Info (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze