-2.4 C
Warszawa
wtorek, 28 listopada, 2023

Chwile grozy w Krakowie! Napastnik uzbrojony w nóż wtargnął do…

Zobacz koniecznie

Niebezpieczne sytuacje, w których wielu osobom może być ciężko zachować spokój mogą zdarzyć się także w trakcie dnia. Niestety przed agresją oraz nieobliczalnym zachowaniem niektórych ludzi trudno jest całkowicie uchronić się także żyjąc na terenie polskich miast. Do jednej z tego typu niepokojących sytuacji doszło na terenie Krakowa, gdzie w komunikacji miejskiej chwile grozy przeżyć mogli podróżni, kiedy wtargnął mężczyzna uzbrojony w nóż. O sprawie poinformowano na łamach portalu Rmf24.pl.

 

Podejrzany mężczyzna miał wywołać awanturę w tramwaju linii nr 20 przy przystanku w rejonie ul. Lipskiej na krakowskim Płaszowie. Do takowej sytuacji doszło dziś w godzinach porannych. Pomimo panujących ograniczeń również w tych środkach transportu i wydzielenia dodatkowego miejsca dla kierowców, nie uchroniło to kierującego tramwajem przed agresją napastnika. Człowiek ten wyrwać miał drzwi do kabiny motorniczego i grozić użyciem niebezpiecznego narzędzia. Według informacji przekazanych przez Rmf24.pl był to nóż.

 

CZYTAJ TEŻ: Zginęła polska dziennikarka! Zatrzymano kilka osób [FOTO]

 

W reakcji na zachowanie agresywnego mężczyzny zareagował jeden z pasażerów tramwaju, który postanowił ruszyć na ratunek motorniczemu, który wówczas realizował akurat kurs linii 20. Odważny pasażer pomógł uporać się z agresorem. Na oficjalnej stronie krakowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego podziękowano osobie, która zdecydowała się zareagować i pomóc pracownikowi MPK obronić się przed uzbrojonym w nóż mężczyzną.

 

Jak przekazano na facebookowym profilu krakowskiego MPK, napastnik uszkodził drzwi opuszczając tramwaj, w którym wywołał takowe zamieszanie, jednakże na tym nie poprzestał swoich agresywnych zachowań i zaczął atakować przypadkowe osoby.

 

Na szczęście w obronie naszego pracownika stanął pasażer, który pomógł mu obronić się przed atakującym ich napastnikiem. Agresor ostatecznie wysiadł z wagonu uszkadzając drzwi. Na tym jednak nie poprzestał i zaatakował również przechodzące osoby, między innymi zrzucił z roweru przejeżdżają

– Napisano na profilu MPK Kraków.

 

Podejrzany został zatrzymany przez policję i ma zostać przesłuchany, kiedy wytrzeźwieje. Grozi mu do pięciu lat za kratkami.

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Facebook/@mpkkrakow

Fot.: Pixabay

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze