27.3 C
Warszawa
piątek, 19 lipca, 2024

Dramatyczne obrazy na południu Europy! [WIDEO/FOTO]

Zobacz koniecznie

Niestety po raz kolejny doszło do dramatycznych scen na terenie naszego kontynentu i znów jest to sytuacja wywołana warunkami pogodowymi. Środkowa część Grecji, a także teren Krety zostały nawiedzone przez quasi-cyklon lanos, który doprowadził do spustoszenia. Zawirowania pogodowe dały się mocno we znaki również w innych częściach Europy np. na terytorium hiszpańskiej prowincji Walencja, jak i też w niektórych regionach Portugalii.

 

Subtropikalny huragan nazywany jako „Medicane” przeszedł przez środkową część Grecji i skierował się w stronę Krety. Jego skutki odczuli również mieszkańcy regionu Peloponez, w którego zachodniej części utracono w wielu miejscach dostęp do energii elektrycznej, a także na Wyspach Jońskich, gdzie również wystąpiły w miniony weekend przerwy w dostawach prądu. Huragan kieruje się najprawdopodobniej w stronę północnej części Egiptu.

 

 

W miejscowościach Farsala oraz Karditsa doszło do lokalnych powodzi oraz podtopień. Zostały tam również wyrwane dość licznie drzewa z korzeniami i połamane gałęzie. W mieście Karditsa sytuacja zdaniem mediów ma być szczególnie dramatyczna. Zalanych zostało tam bowiem zdaniem przedstawicieli lokalnych władz około 5 000 domów. Niestety nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. W miejscowości tej pod gruzami jednego z zawalonych domów odnalezione zostało ciało 63-letniego mężczyzny, a w mieście Farsala podczas odgruzowywania odnaleziono zwłoki kobiety. Niestety ten tragiczny bilans może finalnie okazać się większy.

 

 

Do wstrząsających sytuacji doszło jak wspomnieliśmy wcześniej również w prowincji Walencja na terenie Hiszpanii. Nagranie ukazujące skutki przejścia burzy błyskawicznej nad tamtejszą gminą Benaguasil mówi samo za siebie…

 

https://www.facebook.com/KataklizmyPLWR/videos/328763631569379

 

Na innym z nagrań, którymi podzieliła się w ostatnich dniach facebookowa strona „Kataklizmy w Polsce i na świecie ukazuje sceny towarzyszące przejściu trąby powietrznej w rejonie miejscowości Palmela leżącej na terytorium Portugalii.

 

https://www.facebook.com/KataklizmyPLWR/videos/1676675385847395

 

 

 

Źródło: Tysol.pl ; Twitter ; Facebook.com/KtaklizmyPLWR

Fot.: Needpix

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze