12.4 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Fani Niebieskich odpowiadają policji. Stworzyli akcje #pseudokibice Ruchu

Przeczytaj koniecznie

Wciąż nie milkną echa meczu Polonii Bytom z Ruchem Chorzów. W końcówce spotkania doszło do starcia policji z kibicami Niebieskich. Po tych zajściach rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w telewizyjnym wywiadzie powiedziała, że do Bytomia przybyło 2,5 tysiąca pseudokibiców z Chorzowa. Wobec tych słów fani z Cichej postanowili odpowiedzieć.

 

Jak już wspominaliśmy na łamach naszej strony w niedzielę 13 września doszło do starcia, którym żyje spora część Górnego Śląska. Odbyły się wówczas derby pomiędzy Polonią Bytom a Ruchem Chorzów. Mecz rozegrany został na stadionie Szombierek, który ma mocno ograniczoną pojemność. W związku z tym wejść na niego mieli tylko kibice Polonii. Ci jednak w ramach solidarności kibicowskiej przekazali fanom Ruchu kilkadziesiąt biletów.

 

Ze strony Niebieskich zainteresowanie tym spotkaniem było jednak dużo większe. Na mecz udało się w związku z tym 1900 kibiców Ruchu. Nie zostali oni jednak wpuszczeni przez policje na stadion i musieli dopingować swoją drużynę zza obiektu. W końcówce meczu doszło do starcia fanów drużyny z Cichej z policją. Funkcjonariusze użyli armatek wodnych, pałek, gazu oraz broni gładkolufowej.

 

Po tych zajściach rzecznik Śląskiej Policji Aleksandra Nowara w jednym z wywiadów telewizyjnych stwierdziła, że na mecz przybyło 2500 pseudokibiców Ruchu Chorzów. Fani Niebieskich byli oburzeni tą wypowiedzią, gdyż w grupie, która przybyła do Bytomia było wiele kobiet oraz rodzin z dziećmi. W związku z tym kibice Ruchu na Twitterze stworzyli akcje #psudokibice Ruchu mającą pokazać, kto znajdował się na niedzielnym meczu i jakie osoby kibicują Niebieskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto zaznaczyć, iż policja w niedzielę zatrzymała 22 osoby. Brali oni czynny udział w zbiegowisku przed stadionem, a część z nich miała dopuściła się czynnej napaści na policjantów i ich znieważenia.

 

Źródło: Dziennik Zachodni

Foto: You Tube/ Polish Fans TV (zrzut ekranu)

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze