16.6 C
Warszawa
czwartek, 26 maja, 2022

Fani Niebieskich odpowiadają policji. Stworzyli akcje #pseudokibice Ruchu

Zobacz koniecznie

Wciąż nie milkną echa meczu Polonii Bytom z Ruchem Chorzów. W końcówce spotkania doszło do starcia policji z kibicami Niebieskich. Po tych zajściach rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w telewizyjnym wywiadzie powiedziała, że do Bytomia przybyło 2,5 tysiąca pseudokibiców z Chorzowa. Wobec tych słów fani z Cichej postanowili odpowiedzieć.

 

Jak już wspominaliśmy na łamach naszej strony w niedzielę 13 września doszło do starcia, którym żyje spora część Górnego Śląska. Odbyły się wówczas derby pomiędzy Polonią Bytom a Ruchem Chorzów. Mecz rozegrany został na stadionie Szombierek, który ma mocno ograniczoną pojemność. W związku z tym wejść na niego mieli tylko kibice Polonii. Ci jednak w ramach solidarności kibicowskiej przekazali fanom Ruchu kilkadziesiąt biletów.

 

Ze strony Niebieskich zainteresowanie tym spotkaniem było jednak dużo większe. Na mecz udało się w związku z tym 1900 kibiców Ruchu. Nie zostali oni jednak wpuszczeni przez policje na stadion i musieli dopingować swoją drużynę zza obiektu. W końcówce meczu doszło do starcia fanów drużyny z Cichej z policją. Funkcjonariusze użyli armatek wodnych, pałek, gazu oraz broni gładkolufowej.

 

Po tych zajściach rzecznik Śląskiej Policji Aleksandra Nowara w jednym z wywiadów telewizyjnych stwierdziła, że na mecz przybyło 2500 pseudokibiców Ruchu Chorzów. Fani Niebieskich byli oburzeni tą wypowiedzią, gdyż w grupie, która przybyła do Bytomia było wiele kobiet oraz rodzin z dziećmi. W związku z tym kibice Ruchu na Twitterze stworzyli akcje #psudokibice Ruchu mającą pokazać, kto znajdował się na niedzielnym meczu i jakie osoby kibicują Niebieskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto zaznaczyć, iż policja w niedzielę zatrzymała 22 osoby. Brali oni czynny udział w zbiegowisku przed stadionem, a część z nich miała dopuściła się czynnej napaści na policjantów i ich znieważenia.

 

Źródło: Dziennik Zachodni

Foto: You Tube/ Polish Fans TV (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze