19.8 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu

Zobacz koniecznie

Efektem rozmów z 23 września pomiędzy Zbigniewem Ziobro a Jarosławem Kaczyńskim w sprawie utrzymania Zjednoczonej Prawicy ma być wejście do rządu tego drugiego.

 

Już wczoraj na łamach naszego portalu informowaliśmy, że coraz głośniej mówi się o tym, iż prezes Prawa i Sprawiedliwości miałby wejść do rządu jako wicepremier. Jak się okazuje wiele wskazuje na to, że doniesienia te się sprawdzą. Według informacji portalu tvp.info Jarosław Kaczyński miałby uczestniczyć w posiedzeniach rządowych, zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i nadzorować ministerstwo sprawiedliwości, obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji. Poza tym prezes PiS ma zostać właśnie wicepremierem.

 

Wiele wskazuje na to, że rozgorzały konflikt w Zjednoczonej Prawicy powoli zagasa. Gdyby koalicja rządząca się rozpadła to Prawo i Sprawiedliwość musiałoby rozpisać nowe wybory lub szukać szybko koalicjanta. Wśród ewentualnych sojuszników wymieniana była Konfederacja, lecz wydawałoby się to prawie niemożliwe, gdyż różnice między partią Kaczyńskiego a Korwina – Mikke sa diametralne. Też rozpad koalicji i nowe wybory nie przysłużyłby się Solidarnej Polsce oraz Porozumieniu. Wciąż w zasadzie nie są to mocno rozpoznawalne partie polityczne w społeczeństwie i wszystkie sondaże wskazywały, że zostałyby one pożarte w wyborach bez swojego dużego koalicjanta.

 

Rozmowy na Zjednoczonej Prawicy powoli się finalizują. W czwartek lub piątek wieczorem planowane jest spotkanie ścisłego kierownictwa PiS. Po nim najprawdopodobniej informacje na temat przyszłości polskiego rządu jeszcze bardziej się wykrystalizują.

 

Źródło: TVP Info

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze