18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Jest porozumienie w Zjednoczonej Prawicy! Co ogłoszono?

Zobacz koniecznie

Liderzy Zjednoczonej Prawicy zawarli porozumienie koalicyjne. Oznacza to, że w rządzie nadal, oprócz przedstawicieli PiS-u, będą też osoby z Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

– Zostało zawarte porozumienie. Jestem przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii. Mamy przed sobą 3 lata do kolejnych wyborów. Jestem pewien, że będą one dobrze wykorzystane dla Polski – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podkreślił, że zostanie uczynione wszystko dla poprawy losu obywatela. Dzisiejsze porozumienie ma być tego gwarancją.

– Siłą naszego obozu jest wewnętrzna jedność, którą dzisiaj podkreślamy – stwierdził Jarosław Gowin, prezes Porozumienia.

Gowin dodał, że przed Polską stoją wielkie wyzwania, dlatego porozumienie Zjednoczonej Prawicy to bardzo dobre wydarzenie nie tylko dla partii, ale całego kraju.

– Ostatnie lata to dobry czas dla Polski, ufam, że kolejne lata też takie będą – powiedział Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski.

Natomiast premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że bardzo cieszy się, że doszło do potwierdzenia jedności i stabilności prawicy. Według premiera to także porozumienie wobec wyborców i potwierdzenie realizacji programu.

– Zwyciężyła odpowiedzialność. Zwyciężyła Polska – dodał Morawiecki.

Na konferencji nie odpowiadano na pytania dziennikarzy. Nie wiadomo więc, czy Jarosław Kaczyński wejdzie w skład rządu i czy będzie w nim Jarosław Gowin.

Fot. Twitter PiS

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze