9 C
Warszawa
sobota, 28 maja, 2022

Kapitan reprezentacji rezygnuje! Chce jechać na wojnę…

Zobacz koniecznie

Wojna ormiańsko-azerska o Górny Karabach coraz bardziej przybiera na sile. W Armenii została ogłoszona powszechna mobilizacja, co spowodowało, że do wojska wciągnięci również zostali sportowcy. Wśród nich Varazdat Haroyan, który jest kapitanem piłkarskiej reprezentacji Armenii i miał on właśnie przejść do nowego klubu.

 

Varazdat Haroyan jest 28-letnim środkowym obrońcą i kapitanem reprezentacji Armenii, w której na swoim koncie ma 51 występów. Do tej pory reprezentował barwy rosyjskiego Urału Jekaterynburg, w którym wystąpił w 55 spotkaniach i zanotował trzy trafienia. Ormianin miał teraz zmienić barwy klubowe. Jego nowym klubem zostać miała grecka Larissa.

 

Do transferu jednak nie dojdzie. Armenia obecnie prowadzi wojnę z Azerbejdżanem, a w związku z tym przeprowadza powszechną mobilizacje. Do armii iść maja wszyscy pełnoletni mężczyźni poniżej 40 roku życia. W tym gronie jest właśnie Haroyan.

 

O tym fakcie w ostatniej chwili został też poinformowany właściciel greckiego klubu Alexis Kougias.

 

„Został powołany do służby wojskowej, podobnie jak wszyscy obywatele Armenii w wieku poniżej 40 lat i już znajduje się w strefie działań wojennych” – taką wiadomość Kougias miał otrzymać od agenta Haroyana.

 

W Grecji rezygnacje z transferu Ormianina przyjęto z ogromnym szokiem, gdyż wszystkie warunki pomiędzy graczem, a klubem były już ustalone.

 

Walki o Górski Karabach pomiędzy Armenią a Azerbejdżanem trwają już od kilku dni. Tylko w niedzielę zginęło w nich blisko sto osób, wśród których nie brakowało cywilów. Górski Karabach jest rejonem separatystycznym położonym w Azerbejdżanie. Mimo wszystko był on zarządzany przez Ormian. W latach 90-tych odłączył się on od Azerów, lecz oficjalnie nie jest uznawany na arenie międzynarodowej.

 

Źródło: Sport.pl

Foto: You Tube/ Geopolityka (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze