28.7 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

KE chce poszerzyć prawa rodziców jednopłciowych w całej Unii

Zobacz koniecznie

W ostatnim czasie wraz z debatą o polskiej praworządności unijni komisarze poruszyli kwestie poszerzania praw dla mniejszości seksualnych. Jedną z propozycji są rozwiązania, które mają sprawić, że dzieci osób tej samej płci będą uznawane w całej Unii Europejskiej.

 

„Nie spocznę w wysiłkach na rzecz budowy unii równości, gdzie wszyscy mogą być tym, kim naprawdę są, bez obawy przed oskarżeniami lub dyskryminacją, bo bycie sobą to nie jest ideologia. To jest tożsamość i nikt nie może nikomu tego zabrać. Chcę postawić sprawę jasno: strefy wolne od LGBT to strefy wolne od wartości humanistycznych. Nie ma dla nich miejsca w naszej Unii Europejskiej” – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

 

Ma ona zamiar prowadzić politykę wzmocnienia i poszerzania praw mniejszości seksualnych na terenie Unii Europejskiej. Jednym z pomysłów jest dążenie do „wzajemnego uznawania stosunków rodzinnych w Unii Europejskiej. Jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju” – stwierdziła von der Leyen.

 

Jak na razie szefowa Komisji Europejskiej nie przedstawiła żadnych szczegółów tej inicjatywy. Jeśli jednak takie prawo weszłoby w życie to rodzice jednopłciowi musieliby być uznawani w każdym kraju Unii Europejskiej, w tym w Polsce.

 

W 2018 r. Trybunał Sprawiedliwosci zajmował się bardzo podobnym przypadkiem. Wskazał on wówczas, że państwa członkowskie same decydują, czy dopuszczają zawieranie małżeństw jednopłciowych na ich terytorium, lecz nie mogą odmawiać wydania prawa pobytu mającemu tę samą płeć małżonkowi.

 

Źródło: Polsat News

Foto: You Tube/ EU debates (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze