0.6 C
Warszawa
niedziela, 4 grudnia, 2022

Kolejne wstrząsające liczby zakażeń koronawirusem

Zobacz koniecznie

Ministerstwo zdrowia opublikowało kolejny dzienny raport zachorowań na wirusa z Wuhan. Po poprawie sytuacji w Polsce jaką mieliśmy przez pewien czas, ponownie teraz nadeszło znaczne pogorszenie. W ostatnim czasie zanotowany został w naszym kraju rekord zakażeń. Teraz jest niewiele lepiej.

 

Dane opublikowane dziś przez ministerstwo zdrowia mogą być mocno martwiące. Od pewnego czasu w Polsce obserwowaliśmy spadek nowych zakażeń, a następnie stabilizacje sytuacji. Teraz doszło do znacznego regresu. Od kilku dni ponownie odnotowywane są zatrważające liczby zachorowań. Pobity został nawet rekord zakażeń.

 

Resort zdrowia potwierdził dziś 748 nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju. Zdecydowanie najwięcej ich wykryto w województwie mazowieckim. Tam w przeciągu doby zaraziło się 120 osób.

 

Na terenie województwa łódzkiego odnotowano natomiast 93 przypadki wirusa z Wuhan, w granicach pomorskiego potwierdzono 90, małopolskiego 83, opolskiego 70, podkarpackiego 58, wielkopolskiego 52, lubelskiego 48, śląskiego 45, kujawsko-pomorskiego 21, lubuskiego 15, podlaskiego 13, zachodniopomorskiego 12, warmińsko-mazurskiego 11, dolnośląskiego 9, świętokrzyskiego 8.

 

Tym samym w całej Polsce potwierdzono już do tej pory 79 988 zakażeń koronawirusem. Z powodu tej choroby zmarło 2 298 osób. Tylko w przeciągu doby życie straciło w związku z wirusem z Wuhan 5 chorych.

 

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze