29.1 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kolejny śmiertelny wirus atakuje w Europie! Rośnie liczba zmarłych

Zobacz koniecznie

W czasie pandemii koronawirusa, która wbrew temu jak odczuwać mogą niektórzy, nadal trwa i wymaga odpowiednich metod minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, wielu ludzi zaczęło bardziej zwracać uwagę na zasady higieny oraz doniesienia na zagrożenia związane również z innymi chorobami. Niestety niepokojące przy tym mogą być doniesienia mówiące o kolejnych ofiarach śmiertelnych w Europie, które zaraziły się nie słynnym koronawirusem z Wuhan, a innym wirusem, który również może jak widać zbierać śmiertelne żniwo.

 

Hiszpania jest krajem, który w Europie został szczególnie dotknięty epidemią koronawirusa i niestety ludzie tam nadal zmagają się ze skutkami jego rozprzestrzeniania się. Dodatkowo więc przerażać mogą informacje, że to właśnie tam zmarło już co najmniej sześć osób, które zaraziły się innym groźnym wirusem. Mowa w tym przypadku o Gorączce Zachodniego Nilu.

 

Objawy tej choroby przypominać mają stan człowieka z jakim mierzy się po zachorowaniu na zapalenie opon mózgowych. Ten dosyć groźny wirus atakować ma w ostatnim czasie na terenie nadrzecznych hiszpańskich miejscowości. Według danych przekazywanych w mediach w dniu wczorajszym, najmłodsza ofiara tam miała mieć 59 lat, zaś jedną z ostatnich ofiar Gorączki Zachodniego Nilu w Hiszpanii ma być jak podaje portal o2.pl 72-latek z Kadyksu.

 

Aby zminimalizować zagrożenie władze używać mają dronów, które dokonują dezynfekcji terenów, na których rozmnażać mają się komary odpowiedzialne za przenoszenie wirusa, a co za tym idzie zwiększanie ryzyka wystąpienia kolejnej zarazy.

 

Przedstawiciele władz w Hiszpanii obawiają się rozprzestrzenienia się problemu na inne regiony, a w tym również na wyspy popularne wśród turystów. Mówi się już o „sytuacji nadzwyczajnej” i co dodatkowo niepokojące, powody do obaw są też poza Hiszpanią. Wirus ten atakuje bowiem również zwierzęta, w tym głównie konie i ptaki, a pierwsze przypadki zachorowań na Gorączkę Zachodniego Nilu odkryto przed kilkoma dniami na terytorium Holandii.

 

 

Źródło: o2.pl ; Interia.pl

Fot.: PxHere

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze