16.6 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Kolejny znany polityk zakażony koronawirusem!

Zobacz koniecznie

W czasie trwającej już ponad pół roku epidemii wirusa SARS-CoV-2 niejednokrotnie mieliśmy okazję przekonać się, że zakażenie może dotknąć także znane osoby. Jak wiadomo z medialnych doniesień z ostatnich miesięcy, zarażenie koronawirusem spotkało już niejedną znaną osobę ze świata polityki, kultury, show-biznesu oraz sportu. Dla wielu śledzących wiadomości z kraju i ze świata niepokojąca może być wzrost ilości zakażonych osób w ostatnich dniach. W mediach pojawiają się też doniesienia dotyczące kolejnych znanych osób, które zaraziły się słynnym już wirusem z chińskiego Wuhan. Nastąpił jednak też ogólny wzrost liczby osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2.

 

W ostatnich dniach informowaliśmy o pozytywnym wyniku na obecność koronawirusa u takich osób jak Łukasz Szumowski, Adam Bodnar czy Jakub Błaszczykowski. Dziś dotarły też wieści o zachorowaniu u kolejnego znanego polityka, w tym przypadku chodzi jednak o osobę z zagranicy.

 

Jak przekazano na łamach portalu Rmf24.pl, zarażony koronawirusem został były prezydent Ukrainy- Petro Poroszenko z ukraińskiego konserwatywno-liberalnego ugrupowania Europejska Solidarność, który był głową państwa w latach od 2014 do 2019 roku po historycznych manifestacjach na kijowskim Majdanie oraz wybuchu wojny we wschodniej części kraju.

 

Jak przekazał sam zainteresowany, musiał on w związku z zaistniałą sytuacją odwołać służbowe wyjazdy, które miał zaplanowane. Petro Poroszenko poinformował również, że jego leczenie realizowane jest w domu. Były prezydent Ukrainy zaapelował też do swoich rodaków o to, aby o siebie dbali.

 

W minionym miesiącu w mediach pojawiły się informacje o tym, że zarażona została też inna znana persona w ukraińskiej polityce. Na COVID-19 zachorowała bowiem była premier Julia Tymoszenko, która jest liderką centroprawicowej partii Batkiwszczyna. Jej stan był na tyle poważny, że musiała być hospitalizowana w szpitalu. Finalnie udało się jej jednak wyzdrowieć i wrócić do realizowania swoich obowiązków w Radzie Najwyższej.

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Wikipedia

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze