27.3 C
Warszawa
piątek, 19 lipca, 2024

Koronawirus nadal groźny w Polsce! Dzisiejsze doniesienia ukazują, że tak źle jeszcze nie było… [FOTO]

Zobacz koniecznie

Choć zachowanie wielu osób może pokazywać, że część społeczeństwa zapomniała już o trwającej nadal pandemii lub przestała wierzyć w jego istnienie, a tym bardziej sensowność zachowania dystansu społecznego i zakładania maseczek, to jednak słynny już wirus SARS-CoV-2, który „przywędrował” z chińskiego Wuhan stwarza problemy w wielu krajach, a w tym także na terenie Polski. Dzisiejsze medialne doniesienia dotyczące danych i liczb związanych z roznoszeniem się koronawirusa brzmią naprawdę niepokojąco.

 

Jak przekazano na łamach portalu Rmf24.pl, niestety według danych Ministerstwa Zdrowia mamy do czynienia z nowym rekordem liczby osób zakażonych w wirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby.

 

CZYTAJ TEŻ: Kolejny śmiertelny wirus atakuje w Europie! Rośnie liczba zmarłych

 

Medialne doniesienia oparte na danych Ministerstwa Zdrowia mówiące o rekordowym dobowym przyroście zachorowań, a zarazem przebiciu liczby tysiąca zarażonych w przeciągu tych 24 godzin to coś co u wielu może zaświecić w głowie „czerwoną lampę”, gdyż da się zauważyć, że jesienią musimy znów być ostrożni i zachowywać odpowiednie zasady w ramach ograniczania transmisyjności koronawirusa. Jest to konieczne zważywszy na to jak zarażają się niejednokrotnie od siebie bliskie sobie osoby lub pracujące w jednym miejscu. Zachowując troskę o zdrowie swoje, bliskich i ludzi, z którymi spotykamy się na co dzień, warto więc zachować minimum odpowiedzialności i dojrzałości w ramach respektowania obowiązujących obostrzeń i nakazu zasłaniania twarzy w miejscach publicznych.

 

Według danych przekazanych przez ministerstwo w przeciągu doby odnotowano aż 1002 nowe przypadki zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Liczba zmarłych pacjentów, którzy chorowali na COVID-19 w ciągu tych 24 godzin to natomiast 12 ludzi. Ogólny bilans od początku pandemii koronawirusa w naszym kraju to  2282 osoby zmarłe oraz 78330 zakażonych.

 

Zakażenia z tej minionej doby dotyczą głównie województwa małopolskiego (149), lubelskiego (122), pomorskiego (96) i wielkopolskiego (94).

 

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Twitter/@MZ_GOV_PL

Fot.: MaxPixel.net

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze