9.9 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Koronawirus w klubie Ekstraklasy! Opublikowano oświadczenie

Zobacz koniecznie

Choć wiele osób zdaje się zapominać o tym, że pandemia nadal trwa lub starają się podważać sensowność takich obostrzeń jak chociażby obowiązek zakładania maseczek w sklepach, to jednak słynny już wirus SARS-CoV-2 z Wuhan nadal daje o sobie znać przez problemy jakie wywołuje. Dotyczy to niestety też naszego kraju, gdzie co jakiś czas pojawiają się informacje o nowych ogniskach epidemii koronawirusa i przypadkach jego pojawienia w znanych miejscach. Tym razem niepokojące wieści dotyczą jednego ze znanych w naszym kraju klubów piłkarskich. Sprawę po opublikowaniu przez klub oświadczenia sprawę opisał m.in. portal Sport.pl.

 

Po pierwszych trzech kolejkach sezonu najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej w Polsce WKS Śląsk Wrocław zajmuje w tabeli wysoką pozycję v-ce lidera Ekstraklasy. Jak się jednak to właśnie w tym klubie z Dolnego Śląska pojawiły się problemy związane z roznoszeniem się wirusa SARS-CoV-2.

 

Po przeprowadzeniu w klubie badań na obecność koronawirusach w organizmach zawodników, okazało się iż u niektórych rzeczywiście pojawił się wirus SARS-CoV-2. W związku z zaistniałą sytuacją przedstawiciele klubowych władz wydali oświadczenie, którego treść odnosi się do wykrycia przypadków koronawirusa w klubie.

 

Informujemy, że w środę drużyna Śląska Wrocław przeszła badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. W związku z pojawieniem się nowych pozytywnych przypadków wśród zawodników, klub niezwłocznie wdrożył wszystkie procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi oraz regulaminem Ekstraklasy.

— Czytamy w treści oświadczenia wydanego przez klub z województwa dolnośląskiego.

 

Władze Śląska Wrocław przekazały również, że zarażeni piłkarze zostali odizolowani od drużyny i trafili na kwarantannę wraz ze swoimi bliskimi. W związku z tym przygotowania do kolejnego ligowego meczu (z Pogonią Szczecin) przebiegają jak zapewnia Śląsk Wrocław zgodnie z planem.

 

 

Źródło: Sport.pl

Fot.: Pxhere.com ; Pixabay.com

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze