Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało TRAGICZNE wieści!

Koronawirus w Polsce rozwija się już dobre kilka miesięcy. Codziennie przybywa także sporo nowych zakażeń. W sierpniu w ciągu jednej doby na COVID-19 zaraziło się aż 900 osób. Była to rekordowa liczba zakażeń. Tym razem Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wieści. O co chodzi? 

W Polsce z koronawirusem walczymy już kilka miesięcy. Pomimo, że wiele krajów sobie z nim poradziło  w Polsce wciąż przybywają nowe zakażenia i ta liczba raczej nie spada. W sierpniu odnotowaliśmy nawet rekordową liczbę zakażeń wynoszącą ponad 900 osób. Nie wiadomo kiedy Polacy będą mogli wrócić do normalności i mimo, iż obostrzenia nie są już aż takie Polacy wciąż powinni zachować ostrożność w tym odległość i ubierać maseczki w miejscach publicznych.

Ministerstwo Zdrowia przekazało ostatnio niezbyt dobre informacje. Bowiem mieszkańcy jednego z województw mają powody do obaw. Kolejne ognisko koronawirusa pojawiło się w województwie opolskim. Wszyscy zarażeni zamieszkiwali  Dom Pomocy Społecznej w Gierałcicach. Ten dom pomocy pomaga głównie osobom niepełnosprawnym intelektualnie, fala zakażeń w takim miejscu jest szczególnie niebezpieczna.

(…) od środy, 2 września bieżącego roku, potwierdzono aż 25 przypadków zakażenia wśród pensjonariuszy i trzy przypadki zarażenia wśród osób, które sprawowały nad nimi opiekę

-poinformował starosta kluczborski Mirosław Birecki, co możemy przeczytać na portalu Pikio.pl.

Stan trzech osób zamieszkujących ten ośrodek uległ pogorszeniu dlatego też zostali oni hospitalizowani.

Mieszkańców Gierałcic bardzo zaniepokoiła ta informacja, lecz władze powiatu kluczborskiego zapewniają, że Dom Opieki Społecznej jest bardzo dobrze wyposażony i posiada wszelkie środki sanitarne, dzięki czemu mają wszystko pod kontrolą.

Wczoraj (6 września) Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że w pobliżu Domu Pomocy Społecznej w Gierałcicach odnotowano rekordową ilość zakażeń.

 

Źródło: pikio.pl

Foto: zrzut ekranu/YouTube

 

 

 

Komentarze

Komentarze