-2.8 C
Warszawa
środa, 29 listopada, 2023

Lekarze wydali zalecenia w kwestii stosunków płciowych na czas pandemii. Mogą zaskakiwać

Zobacz koniecznie

Kanadyjscy lekarze wystosowali apel do ludności w sprawie stosunków płciowych w czasie pandemii. Według ich zaleceń seks ma się odbywać teraz m.in. bez całowania oraz z maseczką na twarzy. Medycy mają jeszcze jednak inne pomysły.

 

Mimo upływu czasu świat wciąż zmaga się z wirusem z Wuhan. Wobec tego lekarze wymyślają nowe pomysły na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby. Tym razem stwierdzili, że zaingerują w życie intymne ludzi, gdyż czas koronawirusa jest trudny dla par.

 

Kanadyjscy medycy w kwestii seksu postanowili wystosować oświadczenie, które przedstawiła dr Theresa Tam – dyrektor ds. zdrowia publicznego w Kanadzie.

 

„Zdrowie seksualne jest ważną częścią naszego ogólnego zdrowia. Jednak seks może być skomplikowany w czasach Covid-19” – tak zaczyna się oświadczenie lekarzy.

 

Następnie można dowiedzieć się, że ryzyko zarażenia koronawirusem rośnie wraz z ilością zmienianych partnerów seksualnych. Wobec tego lekarze zalecają współżycie z jednym partnerem, z którym najlepiej mieszkać pod tym samym dachem.

 

Dodatkowo medycy zalecają odmawianie seksu, jeśli tylko partner wykazuje jakiekolwiek objawy zakażenia koronawirusem. Poza tym według nich podczas stosunku nie należy się całować i trzeba mieć zasłonięte usta oraz nos maseczką. Dodatkowo lekarze przypominają o zabezpieczaniu się prezerwatywami, które również chronią przed różnymi chorobami zakaźnymi.

 

W bardzo podobnym tonie jak Kanadyjczycy wypowiedzieli się także brytyjscy edukatorzy seksualni. Oni przedstawili sześć podstawowych zasad:

  1. Najlepszym partnerem seksualnym podczas pandemii jesteś ty lub ktoś, z kim mieszkasz.
  2. Od kontaktów z przypadkowymi nieznanymi osobami bezpieczniejsza jest masturbacja lub wykonanie sekstelefonu.
  3. Jeśli uprawiasz seks z osobami spoza gospodarstwa domowego, ograniczyć ich liczbę i postaraj się, jak najwięcej o nich dowiedzieć (m.in. czy miały kontakt z osobami chorymi).
  4. Jeśli twój partner/ partnerka mają objawy COVID-19, zrezygnujcie z bliskości lub – jeśli to nie możliwe – izolujcie się, by nie zarazić innych osób.
  5. Pamiętajcie, że wirus jest przenoszony przez ślinę, więc unikajcie czynności, które zwiększają ryzyko zarażenia (całowania się, seksu oralnego, analnego).
  6. Unikajcie pozycji, w których jesteście twarzą w twarz.

 

 

Źródło: Radio Zet

Foto: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze