Liczne zakażenia koronawirusem w kolejnym klubie Ekstraklasy

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia dziś odnotowany został nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Wirus z Wuhan nie ominął także jednego z klubów Ekstraklasy. Zakażenia potwierdzone zostały w Wiśle Kraków.

 

Wisła Kraków w piątek 25 września ma rozegrać wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze. Przystąpi ona jednak do tego spotkania bez kilku zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego. Jak poinformował klub w komunikacie medycznym w drużynie potwierdzone zostały przypadki zakażenia koronawirusem.

 

„W związku z kontaktem z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2 drużyna, sztab szkoleniowy oraz kadra zarządzająca Wisły Kraków poddani zostali w czwartek 24 września badaniom. Przeprowadzone testy potwierdziły przypadki z wynikiem pozytywnym, a klub niezwłocznie podjął wszelkie niezbędne środki ostrożności i wdrożył procedury otrzymane od Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej” – poinformowała za pomocą oficjalnej strony internetowej Wisła Kraków.

 

„Działając w oparciu o obowiązujące przepisy, przedstawiciele pionu administracyjnego i sportowego, u których stwierdzono obecność koronawirusa, zostały odizolowane, rozpoczynając kwarantannę. W ostatnich dniach zespół funkcjonował w oparciu o zaostrzone normy sanitarno-epidemiologiczne, co oznacza, że nie zachodzi potrzeba stosowania izolacji wobec wszystkich przedstawicieli pierwszej drużyny” – dodano.

 

Wśród zakażonych najprawdopodobniej jest szkoleniowiec Białej Gwiazdy Artur Skowornek. W czwartek zabrakło go na treningu. Do Zabrza z drużyną nie pojedzie także Jakub Błaszczykowski, Aleksander Buksa oraz Dawid Szot. Nie ma jednak pewności czy są oni zakażeni. Kilka dni temu ci dwaj młodzieżowcy nie czuli się najlepiej, lecz badania wykazały przeziębienie.

 

Źródło: Wisła Kraków, Gazeta Krakowska

Foto: You Tube/ Pandi Ski Jumping (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze