25.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Mocne słowa Marka Suskiego o Zbigniewie Ziobro! „Powinni pakować już…”

Zobacz koniecznie

Niech cichną echa głosowania nad nowelą ustawy ws. ochrony zwierząt oraz doniesień dotyczących sytuacji w rządzącej Zjednoczonej Prawicy. Podczas wizyty w studiu RMF FM, Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości w mocnych słowach odniósł się do postawy i głosowania posłów z ugrupowań, które wraz z PiS-em tworzą koalicję.

 

Poseł Suski podczas rozmowy z redaktorem Robertem Mazurkiem, że to co się dzieje „to nie jest koniec świata”, ale najprawdopodobniej koniec koalicji i co za tym idzie rząd mniejszościowy. Przypomniał przy tym, że w naszym państwie zdarzały się już w historii przypadki takowych rządów.

 

Sądzę, że zostaną wykluczeni z partii, bo była zapowiedź na klubie. Prezes zapowiedział jasno, że oczekuje w tej sprawie jasnego i jednolitego stanowiska od członków PiS.

— Mówił Marek Suski pytany o to co czeka posłów, którzy wbrew dyscyplinie partyjnej nie poparli zmian dotyczących ochrony praw zwierząt.

 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości przekonywał na antenie radia RMF FM, że w tym przypadku chodzi o coś więcej niż przynależność do danego ugrupowania politycznego.

 

To już jest sprawa formacji duchowej, to już nawet nie jest kwestia przynależności do partii. Dobrzy ludzie powinni rządzić Polską. 

– Powiedział odnosząc się do głosowania, które wywołało tak dużo kontrowersji.

 

W odniesieniu do postawy posłów należących do struktur partii koalicyjnych takich jak Solidarna Polska i Porozumienie, Marek Suski stwierdził, że po ich niesubordynacji nie ma planów co do kontynuowania rozmów koalicyjnych, a samej koalicji też już nie ma. Polityk w wywiadzie udzielonym dla RMF FM stwierdził nawet, że w jego opinii byli koalicjanci… „powinni pakować już biurka”.

 

W trakcie rozmowy poruszona została też kwestia Ministerstwa Sprawiedliwości i ewentualnej utraty stanowiska przez posła Zbigniewa Ziobro. Marek Suski uważa, że rzeczywiście na tym stanowisku nastąpi zmiana.

 

Ktoś, kto ma takie spojrzenie życzliwe dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem, szczególnie ministrem sprawiedliwości.

– Ocenił poseł partii rządzącej.

 

Według słów Marka Suskiego, po przeprowadzeniu głosowania posłowie Prawa i Sprawiedliwości wymieniali miedzy sobą opinie na temat całej zaistniałej sytuacji i większość podziela tego typu pogląd, a prezes partii Jarosław Kaczyński zapowiedzieć miał zwołanie kierownictwa partii, aby decyzję w tej sprawie oficjalnie uzgodnić.

 

 

Źródło: RMF FM ; Rmf24.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze