Na tym biznesie dorobili się fortuny. Teraz stracili wszystko

Założyli nielegalną fabrykę papierosów i magazyn tytoniu. Wszystko ukryli w pomieszczeniach gospodarczych. Interes był niezwykle dochodowy. Dorobili się na nim fortuny! Na ich trop wpadli jednak policjanci.

Funkcjonariusze prowadzą czynności w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej. Działała ona na terenie woj. lubuskiego i wielkopolskiego.

W ubiegłym tygodniu zlikwidowano już należącą do niej nielegalną fabrykę papierosów. Zabezpieczono pełną linię do produkcji papierosów oraz prawie 6 mln sztuk papierosów z nadrukowaną nazwą znanej światowej marki.

Policjanci znaleźli też 1,7 tony krajanki tytoniowej oraz kilkadziesiąt palet z półproduktami służącymi do produkcji papierosów.

Fot. policja.pl

W domu, który znajdował się obok „fabryki”, mieszkało 13. pracowników. Byli to głównie obcokrajowcy.

 – W trakcie akcji przeszukano kilkanaście nieruchomości, zatrzymano łącznie 16 osób, w tym 12. obywateli Ukrainy. Przejęto także ok. 1 mln zł w gotówce, 3 samochody, w tym dostawczy służący do przewozu papierosów poza granice Polski – informuje Policja.

Starty Skarbu Państwa mogły wynieść nawet 40 mln zł!

Szesnastu zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Trafili już do aresztu na trzy miesiące.

Fot. Pixabay

Komentarze

Komentarze