8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Nagranie z testu „atomowego działa”! Zobaczcie jak strzela amunicją jądrową [WIDEO]

Zobacz koniecznie

To prawdopodobnie jedyne tego typu nagranie w takiej jakości, na którym zarejestrowano tak wyjątkowe wydarzenie w historii militarnego rozwoju. Opublikowany w internecie materiał wideo to bowiem przedstawiony w jakości 4K pierwszy, a zarazem ostatni test tzw. „atomowego działa”, czyli amerykańskiego M65 Atomic Annie. Jego test, który zarejestrowała kamera, został zrealizowany w 1953 roku. Technologia pozwala nam jednak obejrzeć nagranie z tamtego wydarzenia dzisiaj w bardzo dobrej jakości.

 

Pierwsze w historii Stanów Zjednoczonych działo zdolne strzelać amunicją jądrową uznane zostało za największe mobilne działo artyleryjskie. Prace nad nim trwały od 1944 roku, jednak sukcesem Amerykanie pochwalić mogli się dopiero jak wspomniano w latach 50-tych, a dokładniej pod koniec maja 1953 roku, kiedy to przeprowadzono nagrany test.

 

Dzięki nowoczesnej technologii i możliwościom tzw. sztucznej inteligencji, ten materiał wideo został przeskalowany oraz odnowiony w taki sposób, że osiągnięto rozdzielczość 4K. Jak podaje portal Wirtualna Polska, liczba klatek w tym filmie została zwiększona z 24 do 48 na sekundę.

 

 

 

 

Źródło: Atomcentral.com ; Wirtualna Polska ; YouTube/Neural Networks and Deep Learing

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze