-3.2 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Nowe otwarcie na młodych. Premier powołał Piotra Mazurka na podsekretarza stanu w KPRM

Zobacz koniecznie

Jak widać zaangażowanie dla Polski, oddanie w sprawach ważnych dla wielu Polek i Polaków, upominanie się o prawdę historyczną, a także świetny kontakt z młodzieżą są dostrzegane. Przykładem na to jest fakt zaangażowania w działania polskiego rządu Piotra Mazurka, stołecznego radnego, którego premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej oraz podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Warto przy tym zwrócić uwagę na ważny fakt, iż Piotr Mazurek od lat aktywnie angażuje się w działania organizacji młodzieżowych, które w swych założeniach kultywują idee narodowo-patriotyczne.

 

Radny znany jest z tego, że z sercem włączał się w organizowanie akcji, na które z dumą patrzeć mogą osoby kochające Polskę i którym zależy na tym, aby nie zakłamywać historii naszej Ojczyzny. W działania tego typu, głównie o profilu młodzieżowym Piotr Mazurek angażuje się już od dekady. Pełnił m.in. funkcję współorganizatora wielu edycji Warszawskiego Marszu Rotmistrza Pileckiego, jak również Forum Organizacji Młodzieżowych „Wspólnie dla Przyszłości”. Piotr Mazurek był również współzałożycielem Społecznego Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

 

Nowy podsekretarz stanu w KPRM był także współautorem „Wizji dla Młodego Pokolenia”. Program ten został przyjęty przez Andrzeja Dudę w kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku jako oficjalny program dla młodych Polek i Polaków. Swoje oddania dla spraw, które leżą na sercu polskim patriotom okazywał on także jako warszawski radny.

 

Piotr Mazurek udzielał się również jako publicysta, co przyniosło efekt w postaci przyjęcia go w szeregi Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Należy zwrócić uwagę także na fakt, że zaangażowanie w szczytne działania organizacji młodzieżowych i patriotycznych nie przeszkodziło mu w zdobyciu wykształcenia przydatnego w pełnieniu tego typu funkcji. Jest on bowiem absolwentem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku politologia ze specjalizacjami animacja życia publicznego (licencjat), a w późniejszym czasie administracja publiczna (magister nauk politycznych).

 

Nowy podsekretarz stanu w KPRM  postrzegany jest jako osoba mająca świetny kontakt z młodzieżą, a przy tym wkłada serce w działania przyczyniające się do rozwoju młodych ludzi w naszym kraju. Trzymamy kciuki za powodzenie jego misji.

 

/mb/

 

Źródło: Gov.pl; Niezalezna.pl

Fot.: YouTube/Telewizja Republika (zrzut ekranu)

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze