18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Nowy pomysł premiera. Te osoby będą zwolnione z podatku

Zobacz koniecznie

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że dochody ze staży i praktyk dla osób do dwudziestego szóstego roku życia zostaną zwolnione z podatku PIT.

Morawiecki ujawnił to podczas spotkania z laureatami konkursów stażowych organizowanych przez Ministerstwo Finansów oraz GovTech Polska. Premier zachęcał na nim młodych ludzi do pracy w administracji publicznej.

Fot. premier.gov.pl

– Praca w administracji publicznej może być niezwykle ciekawa. Chcemy wiedzę o tym, jak funkcjonuje administracja połączyć z entuzjazmem i pasjami młodych ludzi – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Podkreślono, że rząd chce wspierać utalentowanych młodych ludzi, którzy pragną zdobywać wiedzę w czasie staży w administracji państwowej. Dla takich osób przygotowano Program Młodych Liderów. Zakłada on, że:

– dochody ze staży i praktyk zostaną zwolnione z podatku PIT (dla osób do 26. roku życia),
– instytucje publiczne mają tworzyć płatne programy stażowe,
– w trakcie rekrutacji na staże w administracji publicznej pod uwagę będą brane nie tylko oceny, ale także m.in. hobby i osiągnięcia kandydata.

Stworzono też program Liderzy Innowacji. Jest on organizowany przez GovTech Polska we współpracy z Fundacją Zwolnieni z Teorii. Mogą do niego przystąpić osoby w wieku od 16 do 25 lat. W II edycji Liderów Innowacji 16. laureatów odbędzie płatny staż w Kancelarii Premiera.

Fot. premier.gov.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze