15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce! Tak źle jeszcze nie było!

Zobacz koniecznie

Ministerstwo zdrowia opublikowało kolejny dzienny raport zachorowań na wirusa z Wuhan. Dzisiejsze dane są wyjątkowo przygnębiające, gdyż w niedługim czasie ponownie został pobity rekord zakażeń koronawirusem w Polsce.

 

Dane opublikowane dziś przez ministerstwo zdrowia mogą być mocno martwiące. Od pewnego czasu w Polsce obserwowaliśmy spadek nowych zakażeń, a następnie stabilizacje sytuacji. Teraz doszło do znacznego regresu. Od kilku dni ponownie odnotowywane są zatrważające liczby zachorowań. Jeszcze nie tak dawno Polska pobiła swój dzienny rekord potwierdzonych przypadków koronawirusa. Po tamtej dobie sytuacja delikatnie się poprawiła, lecz wciąż była niepokojąca. Wczoraj odnotowano 974 nowe zakażenia. Dziś poinformowano o kolejnych 1136 zachorowaniach. Tak źle jeszcze nie było od początku pandemii.

 

Zdecydowanie najwięcej przypadków wykryto w Małopolsce. Tam w przeciągu doby zaraziły się 183 osoby. Na terenie województwa mazowieckiego odnotowano 149 zakażeń, pomorskiego 143, śląskiego 110, łódzkiego 84, wielkopolskiego 84, podkarpackiego 62, dolnośląskiego 58, lubelskiego 58, kujawsko-pomorskiego 41, podlaskiego 38, świętokrzyskiego 36, zachodniopomorskiego 28, warmińsko-mazurskiego 23, lubuskiego 20, opolskiego 19.

 

Tym samym w całej Polsce potwierdzono już do tej pory 82 809 zakażeń koronawirusem. Z powodu tej choroby zmarło 2 369 osoby. Tylko w przeciągu doby życie straciło w związku z wirusem z Wuhan 25 chorych.

 

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze