20.2 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Ogień dokonał wielkiego zniszczenia i uwięził setki ludzi. To nagranie przypomina armagedon [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W okresie letnim stosunkowo często świat skupia uwagę na szalejących pożarach, które jak wiadomo z medialnych doniesień w ostatnich latach dokonują spustoszenia w różnych częściach naszego globu. Niestety również w ostatnich tygodniach nie udało się uniknąć w niektórych krajach rozprzestrzenienia pożarów, a strażacy mieli bardzo dużo pracy stojąc przed tak trudnym wyzwaniem jak walka z olbrzymim ogniem w okresie upałów. Fotografie oraz nagrania, na których uwiecznione są takowe dramatyczne okoliczności potrafią naprawdę przerazić.

 

Niedawno w internecie wielu użytkowników mediów społecznościowych mogło doznać dreszczu emocji czytając o setkach ludzi uwięzionych w rejonie Mammoth Pool Reservoir znajdującego się na terenie stanu Kalifornia. W wyniku szalejącego w tamtej częsci USA ognia konieczna była ewakuacja dziesiątek tysięcy ludzi, którzy uciekając przed pożarami opuścili swoje miejsca zamieszkania.

 

W akcję na terenie Kalifornii, gdzie pożary rozwinęły się do dramatycznego zasięgu zaangażowane jest wojsko. Biorą w niej udział również tysiące strażaków w trudnych warunkach prowadzący walkę z szalejącym żywiołem. Na terenie tego stanu zaistnieć miało w ostatnim czasie ponad 20 pożarów określanych jako poważne, a także dziesiątki pomniejszych.

 

 

Źródło: PolskieRadio24.pl ; Twitter/@Reuters ; Facebook/@KataklizmyPLWR

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze