23.2 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Ostra debata prezydencka w USA „Czy macie pojęcie, co ten klaun robi?”

Zobacz koniecznie

Za nami pierwsza debata prezydencka w USA pomiędzy Donaldem Trumpem a Joe Bidenem. Od samego początku kandydaci na głowę państwa nie szczędzili sobie słów i wchodzili w bardzo ostrą wymianę zdań.

 

Pierwsza debata prezydencka pomiędzy Republikaninem Donaldem Trumpem a Demokratą Joe Bidenem odbyła się w Cleveland w stanie Ohio. Składała się ona z sześciu 15-minutowych części. W jednej z nich został poruszony temat Sądu Najwyższego, gdyż w instytucji tej jest wakat po śmierci Ruth Bader Ginsburg.

 

Republikanie, wobec tego chcą na to wolne stanowisko wprowadzić swojego człowieka. Demokraci natomiast oczywiście są przeciw.

 

„Wygraliśmy wybory i to ma swoje konsekwencje” – stwierdził wówczas Trump.

 

„Amerykanie powinni mieć wpływ na to kto trafi do Sądu Najwyższego. Poprzez wybór prezydenta i senatorów. Ale w tej chwili już jesteśmy w trakcie wyborów i to oznacza odbieranie Amerykanom tej możliwości” – odpowiedział Biden.

 

Debata przybrała dużo ostrzejszego charakteru, gdy weszła na temat koronawirusa.

 

Biden zarzucał Trumpowi bezduszność oraz że za jego rządów na wirusa z Wuhan zmarło 200 tysięcy osób.

 

Obecny prezydent USA przerwał wypowiedź Demokracie: „Nigdy nie wykonałbyś takiej pracy, jak my”.

 

„Możesz się zamknąć, człowieku?” – odpowiedział Biden, zarzucając następnie Trumpowi kłamstwa oraz ukrywanie informacji o koronawirusie.

 

W dalszym czasie temperatura debaty wcale nie opadła. Poruszona m.in. została kwestia Antify.

 

„Antifa to radykalna i niebezpieczna grupa” – powiedział Donald Trump. Gdy został zapytany o potępienie białych suprematystów to odpowiedział, że przemoc jest problemem lewicy, a nie prawicy.

 

Biden natomiast stwierdził, że Antifa to „idea, a nie organizacja”.

 

Równie dużo emocji wywołała kwestia świadczeń medycznych, a konkretnie ustawy „Obamacare” z 2010 r., która reformowała system opieki zdrowotnej.

 

Trump mówił: „Ustawa „Obamacare” była złem. My zrobiliśmy to lepiej. „Obamacare” była nieszczęściem”. Dodatkowo zarzucał Bidenowi, ze ten chce pchnąć kraj w kierunku „socjalistycznej ochrony zdrowia”.

 

Demokrata po wielu docinkach Trumpa skierował się w stronę kamery i powiedział: „Ludzie, czy macie pojęcie, co ten klaun robi? On nie ma planu i pomysłu na ochronę zdrowia. Nie wie, o czym w ogóle mówi”.

 

Źródło: Onet, Wirtualna Polska

Foto: You Tube/ CNBC Television (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze