Piękny gest. Pozwolił się wyprzedzić tuż przed metą (WIDEO)

Takie gesty zdarzają się wyjątkowo rzadko. Podczas triathlonowego biegu w Santander Diego Mentrida zatrzymał się tuż przed meta i dał się wyprzedzić Jamesowi Teagle’owi.

 

W sieci udostępnione zostało nagranie przedstawiające końcówkę triathlonowego biegu w Santander. Widać na nim biegnącego Brytyjczyka Jamesa Teagle, którego od linii mety dzieli ostatni zakręt. Na nim jednak triathlonista pomylił drogi i nie skręcił w stronę finiszu. Gdy się zorientował, ze popełnił błąd został już wyprzedzony przez Diego Mentridę. Hiszpan jednak zobaczył z jakiego powodu mógł minąć Brytyjczyka i tuż przed metą zatrzymał się, dając tym samym wyprzedzić się Teagle’owi.

 

 

Brytyjczyk był zdziwiony tym gestem i kilkukrotnie dziękował Hiszpanowi za takie zachowanie podając mu dłoń. Teagle o tym zdarzeniu napisał nawet na instagramowym profilu.

 

 

„Po około 50 metrach zdałem sobie sprawę i pobiegłem z powrotem. W tym momencie Mentrida znajdował się 50 metrów od mety. Wtedy nieoczekiwane to zrobił. Zatrzymał się i pozwolił mi przejść, pokazując niesamowitą sportową postawę i uczciwość” – napisał Brytyjczyk.

 

Co stwierdził na całą sytuację Diego Mentrida? W rozmowie z Eurosportem Hiszpan powiedział: „Kiedy zobaczyłem, że pomylił trasę, po prostu się zatrzymałem. James zasłużył na ten medal. Był przede mną przez cały czas. Nie zauważył znaków, które były źle ustawione. Za drugim razem postąpiłbym tak samo. Tego nauczyli mnie rodzice. Moim zdaniem to normalne zachowanie”.

 

Źródło: Sport.pl

Foto: Twitter/ Good News Correspondent

Komentarze

Komentarze