PILNE! Atak nożownika! Są ranni!

W piątkowe południe doszło w Paryżu do ataku nożownika nieopodal budynku dawnej redakcji tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo”. Ranione zostały dwie osoby. Prawdopodobnych sprawców zatrzymano. Na miejscu ataku znaleziona została również podejrzana paczka.

 

W pobliżu dawnej siedziby satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” ponownie doszło do wstrząsającego ataku. Tym razem ostrym narzędziem ranione zostały dwie osoby. W tej sprawie prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie usiłowania popełnienia morderstwa. W związku z tym zatrzymanych zostało już dwóch domniemanych sprawców.

 

Do całego ataku doszło w godzinach południowych w okolicach Opery Bastille. Niedługo przed 13 policja aresztowała mężczyznę ze śladami krwi na ubraniu. 45 minut później zatrzymany został w pobliżu stacji metra Richard Lenoir drugi z podejrzanych. Według świadków zajścia miał mieć wygląd indyjsko-pakistański oraz być niski.

 

Śledztwo prowadzi brygada kryminalna policji. Zaangażowane w sprawę zostały liczne departamenty. Wśród nich jest Regionalna Dyrekcja Policji Sądowej Prefektury Paryskiej (DRPJ) w Paryżu oraz Generalna Dyrekcja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DGSI).

 

Według mediów na miejscu ataku znalezione zostało ostrze na kształt maczety bądź tasaka do mięsa. W okolicy odkryta została także paczka niewiadomego pochodzenia. W związku z tym wszystkie szkoły w pobliskiej okolicy zostały zamknięte, a dzieci z nich ewakuowano. Policja apeluje również, aby ograniczyć na razie poruszanie się w pobliżu tych terenów.

 

 

 

Na początku media informowały o czterech ofiarach sprawców. Jak sie jednak okazało rannych było dwóch.

 

 

Źródło: Radio Zet

Komentarze

Komentarze