-0.4 C
Warszawa
niedziela, 29 stycznia, 2023

PILNE! Ewakuacja na południu Polski! Czy ludziom grozi seria eksplozji? [FOTO]

Zobacz koniecznie

Dziś, już przed południem służby mają spore ręce roboty w naszym kraju, o czym świadczą chociażby doniesienia z województwa małopolskiego. Jak podają dziennikarze, w jednej z miejscowości na południu naszego kraju należało ewakuować spore grono ludzi po tym co odkryto w jednym z domów. Dodatkowo nie ma pewności, że nie zostaną odnalezione kolejne niebezpieczne przedmioty. O sprawie poinformowano na łamach portalu Rmf24.pl.

 

Jak przekazano, do niepokojącej sytuacji doszło dzisiaj w Andrychowie, a dokładniej w rejonie ulicy 27 stycznia. To właśnie w jednym ze stojących przy niej domów odkryto amunicję, a także pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Obok znajduje się blok mieszkalny, dlatego przeprowadzona została ewakuacja mieszkających tam ludzi. Łącznie mieszkania opuścić miało według informacji przekazanych przez Rmf24.pl kilkadziesiąt osób.

 

Decyzję o ewakuacji podjęto ze względu na ilość pocisków oraz amunicji. Mogą one bowiem zagrażać bezpieczeństwo w tej części Andrychowa. Dodatkowo nie ma pewności czy nie zostaną znalezione jeszcze ładunki wybuchowe w rejonie budynku, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych w skutkach wybuchów.

 

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Facebook/@malopolskiedrogi

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze