PILNE! Kolejna znana polska osobistość zakażona koronawirusem!

Jak poinformowało biuro Rzecznika Praw Obywatelskich koronawirusa wykryto u Adama Bodnara.

 

Koronawirus nie oszczędza nikogo. Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że wśród zakażonych wirusem z Wuhan jest były minister zdrowia Łukasz Szumowski, a także piłkarz Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski. Dziś okazało się, iż zakażony jest również Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

 

O tym fakcie poinformowało jego biuro oraz sam zakażony.

 

„Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar ma pozytywny wynik testu na COVID-19” – napisano w komunikacie.

 

Adam Bodnar zarazić się miał poprzez kontakt z inną chorą osobą. Gdy dowiedział się, że miał styczność z zarażonym człowiekiem to miał się podjąć samoizolacji.

 

„RPO miał kontakt z osobą zarażoną. Natychmiast po otrzymaniu tej wiadomości samoizolował się i zrobił test. Wynik był pozytywny. Rzecznik czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie”.

 

Mimo, że Adam Bodnar jest zakażony to jego biuro wciąż pracuje normalnie. „Biuro RPO cały czas pracuje, realizuje zadania i postępuje zgodnie z procedurami przygotowanymi na czas pandemii” – napisano w komunikacie.

 

Adam Bodnar również za pomocą Twitter poinformował, że ma koronawirusa. Zapewnił jednak, że czuje się dobrze.

 

„Niestety również mnie wirus dosięgnął. Czuję się bardzo dobrze” – napisał RPO.

 

 

9 września zakończyła się kadencja Adama Bodnara na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich, lecz on wciąż sprawuję tę funkcje. Spowodowane jest to tym, że parlament nadal nie wybrał jego następcy.

 

Źródło: portal tvp.info, biuro RPO

 

Komentarze

Komentarze