32.2 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

PILNE! Kolejny rekord zakażeń koronawirusem! Wstrząsające liczby

Zobacz koniecznie

Ministerstwo zdrowia opublikowało kolejny dzienny raport zachorowań na wirusa z Wuhan. Zawarte w nim liczby są mocno martwiące, gdyż wczorajszy rekord został dziś pobity. Tak źle jeszcze w Polsce nie było.

 

Dane opublikowane dziś przez ministerstwo zdrowia mogą być mocno martwiące. Od pewnego czasu w Polsce obserwowaliśmy spadek nowych zakażeń, a następnie stabilizacje sytuacji. Teraz doszło do znacznego regresu. Od kilku dni ponownie odnotowywane są zatrważające liczby zachorowań. Jeszcze nie tak dawno Polska pobiła swój dzienny rekord potwierdzonych przypadków koronawirusa. Po tamtej dobie sytuacja delikatnie się poprawiła, lecz wciąż była niepokojąca. Już wczoraj ustanowiony został nowy rekord zakażeń, który wynosił 1136. Dziś te liczby są jeszcze gorsze, gdyż jak przekazało ministerstwo zdrowia w dobę odnotowano 1587 zakażeń.

 

Zdecydowanie najwięcej przypadków wykryto na Mazowszu. Tam w jeden dzień zakaziło się 295 osób. Na terenie województwa małopolskiego odnotowano 241 nowych zachorowań, w granicach województwa kujawsko-pomorskiego 162, pomorskiego 128, śląskiego 126, warmińsko-mazurskiego 87, wielkopolskiego 84, łódzkiego 78, zachodniopomorskiego 61, lubelskiego 59,  podkarpackiego 55, podlaskiego 54, dolnośląskiego 52, świętokrzyskiego 52, opolskiego 38 i lubuskiego 15.

 

Tym samym w całej Polsce potwierdzono już do tej pory 84 396 zakażeń koronawirusem. Z powodu tej choroby zmarło 2 392 osoby. Tylko w przeciągu doby życie straciło w związku z wirusem z Wuhan 23 chorych.

 

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze