2.6 C
Warszawa
środa, 26 stycznia, 2022

PILNE! Kolejny wstrząsający raport o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce!

Zobacz koniecznie

Ministerstwo zdrowia opublikowało kolejny dzienny raport zachorowań na wirusa z Wuhan. Zawarte w nim liczby są mocno martwiące. Ponownie przekroczona została liczba tysiąca przypadków dziennie.

 

Dane opublikowane dziś przez ministerstwo zdrowia mogą być mocno martwiące. Od pewnego czasu w Polsce obserwowaliśmy spadek nowych zakażeń, a następnie stabilizacje sytuacji. Teraz doszło do znacznego regresu. Od kilku dni ponownie odnotowywane są zatrważające liczby zachorowań. Jeszcze nie tak dawno Polska pobiła swój dzienny rekord potwierdzonych przypadków koronawirusa. Wynosi on obecnie 1587 zakażeń. W dzisiejszym raporcie opublikowanym przez ministerstwo zdrowia potwierdzono niewiele mniej przypadków, gdyż 1306.

 

Zdecydowanie najwięcej przypadków wykryto w Wielkopolsce. Już od dawna nie było tam aż tak źle. W dobę w tym regionie zakaziło się koronawirusem 200 osób. Na terenie województwa mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego odnotowano 152 zachorowania, pomorskiego 150, małopolskiego 134, lubelskiego 87, śląskiego 83, podkarpackiego 73, podlaskiego 59, łódzkiego 57, lubuskiego 39, opolskiego 35, dolnośląskiego 28, zachodniopomorskiego 25, świętokrzyskiego 18, warmińsko-mazurskiego 14.

 

Tym samym w całej Polsce potwierdzono już do tej pory 88 636 zakażeń koronawirusem. Z powodu tej choroby zmarło 2 447 osoby. Tylko w przeciągu doby życie straciło w związku z wirusem z Wuhan 15 chorych.

 

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze