20.5 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

PILNE! Liczba nowych przypadków koronawirusa w Polsce jest przerażająca!

Zobacz koniecznie

Ministerstwo zdrowia opublikowało kolejny dzienny raport zachorowań na wirusa z Wuhan. Zawarte w nim liczby są porażające, gdyż pokazują ciągły regres sytuacji. Tym razem pobity prawie został rekord zakażeń.

 

Dane opublikowane dziś przez ministerstwo zdrowia mogą być mocno martwiące. Od pewnego czasu w Polsce obserwowaliśmy spadek nowych zakażeń, a następnie stabilizacje sytuacji. Teraz doszło do znacznego regresu. Od kilku dni ponownie odnotowywane są zatrważające liczby zachorowań. Jeszcze nie tak dawno Polska pobiła swój dzienny rekord potwierdzonych przypadków koronawirusa. Wynosi on obecnie 1587 zakażeń. W dzisiejszym raporcie opublikowanym przez ministerstwo zdrowia potwierdzono niewiele mniej przypadków, gdyż 1552.

 

Wciąż najwięcej przypadków potwierdzanych jest w Małopolsce. Tam odnotowano ich 205. Niewiele mniej wykazano jednak w Pomorskim, gdyż w przeciągu doby w tym regionie pojawiło się kolejne 194 przypadki. Na terenie województwa mazowieckiego zakaziło się t 159 osób, wielkopolskiego 140, śląskiego 128, podkarpackiego 94, łódzkiego 87, lubelskiego 82, kujawsko-pomorskiego 78, zachodniopomorskiego 73, dolnośląskiego 69, warmińsko-mazurskiego 67, podlaskiego 57, świętokrzyskiego 50, opolskiego 36, lubuskiego 33.

 

Tym samym w całej Polsce potwierdzono już do tej pory 91 513 zakażeń koronawirusem. Z powodu tej choroby zmarło 2 513 osób. Tylko w przeciągu doby życie straciło w związku z wirusem z Wuhan 25 chorych.

 

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze