2.2 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

PILNE: Nowe zakażenia koronawirusem w Polsce

Zobacz koniecznie

Ministerstwo zdrowia opublikowało nowy raport przedstawiający ilość zakażeń koronawirusem w Polsce minionej doby. Sytuacja nieznacznie się pogorszyła w porównaniu z wcześniejszymi doniesieniami.

 

421 nowych przypadków odnotowało ministerstwo zdrowia w przeciągu ostatnich 24 godzin. Jest to o 21 zakażeń więcej niż wczoraj. Mimo wszystko liczby te w porównaniu z raportami sprzed dwóch, trzech tygodni są dużo bardziej optymistyczne. Wówczas regularnie w Polsce odnotowywano blisko 900 zachorowań na koronawirusa dziennie i wszystko wskazywało na to, że nasz kraj nieubłaganie zbliża się do granicy 1000 potwierdzonych przypadków.

 

Tak się jednak nie stało i od dłuższego czasu można zaobserwować spadek nowych zakażeń. Wciąż jednak największe ogniska zachorowań występują w tych samych województwach. Zdecydowanym liderem od dłuższego czasu pod tym względem jest Małopolska. Również dziś w ciągu ostatniej doby potwierdzono w tym regionie 67 nowych zakażeń. Tuż za nią uplasowało się województwo mazowieckie, w którym zachorowało 61 osób. W śląskim odnotowano 57 przypadków, w pomorskim 38, dolnośląskim 34, wielkopolskim 28, podkarpackim 22, lubelskim 19, warmińsko-mazurskim 18, świętokrzyskim 17, kujawsko-pomorskim 14, łódzkim 12, opolskim 12, zachodniopomorskim 11, lubuskim 6, podlaskim 5.

 

Ministerstwo zdrowia przedstawiło również ilość zgonów do jakiej doprowadził w dobę wirus z Wuhan. W przeciągu ostatnich 24 godzin na koronawirusa zmarło 11 osób. Łącznie z powodu tej choroby życie w Polsce straciło 2 147 ludzi, a zakaziło się nią 71 947 osób.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze