15.8 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

PILNE! Pojawią się nowe OBOSTRZENIA! Ministerstwo już…

Przeczytaj koniecznie

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenił się już na dobre. Codziennie ilość zakażeń stale rośnie. Przez ostatnie dwa dni odnotowano pewne rekordy. Jak się teraz okazuje w Polsce już niedługo pojawią się nowe obostrzenia. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia już wypowiedział się na ten temat. 

Sytuacja w Polsce związana z epidemią koronawirusa od jakiegoś czasu nie jest za ciekawa. Codziennie wzrasta bowiem liczba zakażeń, przez ostatnie dni odnotowano rekordową liczbę. Jak się okazuje już niedługo pojawią się nowe obostrzenia.

Na ten temat wypowiedział się wczoraj rzecznik resortu zdrowia – Wojciech Andrusiewicz.

Najgorzej jest na Mazowszu. To, co podkreślamy, to nie jest wynik dużych ognisk zakażeń. To jest nasz powrót do normalności. To duża liczba kontaktów, interakcji społecznych. Wracamy z pracy zdalnej, spotykamy się

-powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Najważniejsze kwestie to dystans oraz maseczki. O nowych obostrzeniach poinformowani zostaniemy w przyszłym tygodniu.

To, co ważne, to nowe obostrzenia, które pojawią się w strefach żółtych i czerwonych. Będziemy o tym informować. To będą restrykcje dotyczące spotkań międzyludzkich i innych. Teraz właśnie trwa rozmowa o tym pomiędzy ministrem Niedzielskim a nowym zespołem, który powołano ostatnio

-dodał rzecznik resortu zdrowia.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach odnotowano kilka rekordów zakażeń. W jeden dzień 1000 nowych zakażeń, a w kolejnym dniu 1500. Niestety jak widać liczba zakażeń wciąż rośnie i nic nie wskazuje na to, aby miała maleć.

 

Źródło: lelum.pl

Foto: archiwum

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze