PILNE! Pojawiły się nowe obostrzenia! Ogłosił je minister zdrowia

Po kolejnych znacznych dziennych przyrotach zachorowań na koronawirusa minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia.

 

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu w ostatnich dniach w Polsce regularnie notowane jest ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem. Dziś ministerstwo zdrowia potwierdziło dokładnie 1326 kolejnych zachorowań. W związku z tak dużymi przyrostami Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu nowych ograniczeń.

 

Według jego zaleceń ograniczona ma być ilość osób na weselach. „Będziemy zaostrzali politykę regionalnych obostrzeń. Ograniczymy liczbę osób w zgromadzeniach np. weselach. W strefie zielonej do 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób.” – powiedział nowy minister zdrowia.

 

Jak przyznał Adam Niedzielski ograniczone mają być godziny otwarcia barów w strefach czerwonych, a także ma być nałożony obowiązek noszenia maseczek zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej.

 

„Wprowadzimy ograniczenie działania punktów gastronomicznych, barów, restauracji. W strefie czerwonej będą mogły być otwarte do godz. 22:00. Wprowadzimy obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej” – stwierdził minister zdrowia. Część z tych decyzji wywołało w społeczeństwie poruszenie. Szczególnie szeroko komentuje się zamkniecie lokali od 22.

 

Podczas swojej konferencji Adam Niedzielski dodatkowo uspokajał, że nie zabraknie łóżek w szpitalach dla żadnego pacjenta oraz ewentualnych respiratorów.

 

„Nie spodziewamy się, aby w najbliższym czasie zabrakło łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zabezpieczyliśmy także ponad 800 respiratorów”- powiedział szef resortu zdrowia.

 

Źródło: ministerstwo zdrowia

Foto: You Tube/ Press. Warszawa (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze