9.4 C
Warszawa
niedziela, 29 maja, 2022

PILNE! Pojawiły się nowe obostrzenia! Ogłosił je minister zdrowia

Zobacz koniecznie

Po kolejnych znacznych dziennych przyrotach zachorowań na koronawirusa minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia.

 

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu w ostatnich dniach w Polsce regularnie notowane jest ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem. Dziś ministerstwo zdrowia potwierdziło dokładnie 1326 kolejnych zachorowań. W związku z tak dużymi przyrostami Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu nowych ograniczeń.

 

Według jego zaleceń ograniczona ma być ilość osób na weselach. „Będziemy zaostrzali politykę regionalnych obostrzeń. Ograniczymy liczbę osób w zgromadzeniach np. weselach. W strefie zielonej do 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób.” – powiedział nowy minister zdrowia.

 

Jak przyznał Adam Niedzielski ograniczone mają być godziny otwarcia barów w strefach czerwonych, a także ma być nałożony obowiązek noszenia maseczek zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej.

 

„Wprowadzimy ograniczenie działania punktów gastronomicznych, barów, restauracji. W strefie czerwonej będą mogły być otwarte do godz. 22:00. Wprowadzimy obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej” – stwierdził minister zdrowia. Część z tych decyzji wywołało w społeczeństwie poruszenie. Szczególnie szeroko komentuje się zamkniecie lokali od 22.

 

Podczas swojej konferencji Adam Niedzielski dodatkowo uspokajał, że nie zabraknie łóżek w szpitalach dla żadnego pacjenta oraz ewentualnych respiratorów.

 

„Nie spodziewamy się, aby w najbliższym czasie zabrakło łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zabezpieczyliśmy także ponad 800 respiratorów”- powiedział szef resortu zdrowia.

 

Źródło: ministerstwo zdrowia

Foto: You Tube/ Press. Warszawa (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze