PILNE! POTĘŻNY wybuch gazu w jednym z polskich miast!

PILNE! Dzisiaj około godziny 11 służby otrzymały zawiadomienie o wybuchu gazu w jednym z polskich miast. Runęła ściana budynku. Od godziny 11 cały czas trwa akcja ratunkowa. 

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 11 w Świdnicy (miasto położone w województwie dolnośląskim).

Jak informuje portal swidnica24.pl doszło najprawdopodobniej do wybuchu gazu w jednej z kamienic. Osoby mieszkające na pierwszym piętrze same opuściły swoje miejsce zamieszkania, jeden mężczyzna wyniesiony został na noszach jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jeden z mężczyzn został wyniesiony na noszach. Przekazano go ratownikom, a następnie trafił do szpitala. Ranny ma poparzenia klatki piersiowej i głowy, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

-możemy przeczytać na portalu TVP INFO.

Policja potwierdziła już, że przyczyną wybuchu był wybuch gazu. Na skutek wybuchu zawaliła się ściana i zerwał strop. Jest mnóstwo gruzu. Gruz przeszukiwali strażacy by upewnić się, czy nie został poszkodowany przypadkowy przechodzeń.

Świdnica. W wyniku wybuchu gazu zawaliła się cześć kamienicy w ścisłym centrum miasta. Pod gruzami mogą być osoby poszkodowane. Trwa akcja ratunkowa

-napisał na swoim Twitterze Jacek Zych, Muzycznego Radia.

Jacek Zych opublikował także zdjęcia z wydarzenia:

Cały budynek najprawdopodobniej będzie trzeba zburzyć. Osoby poszkodowane (byli mieszkańcy kamiennicy) zostali obecnie przeniesieni do ośrodka dla młodzieży.

Podczas wybuchu gazu w Świdnicy (Dolny Śląsk) ranna została tylko jedna osoba.

 

Źródło: wp.pl, Twitter.com

Foto: archwium

Komentarze

Komentarze