26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

PILNE! Zatrważająca liczba nowych zakażeń na koronawirusa w Polsce

Zobacz koniecznie

Ministerstwo zdrowia opublikowało kolejny dzienny raport zachorowań na wirusa z Wuhan. Zawarte w nim liczby są mocno martwiące. Ponownie przekroczona została liczba tysiąca przypadków dziennie.

 

Dane opublikowane dziś przez ministerstwo zdrowia mogą być mocno martwiące. Od pewnego czasu w Polsce obserwowaliśmy spadek nowych zakażeń, a następnie stabilizacje sytuacji. Teraz doszło do znacznego regresu. Od kilku dni ponownie odnotowywane są zatrważające liczby zachorowań. Jeszcze nie tak dawno Polska pobiła swój dzienny rekord potwierdzonych przypadków koronawirusa. Wynosi on obecnie 1587 zakażeń. W dzisiejszym raporcie opublikowanym przez ministerstwo zdrowia potwierdzono niewiele mniej przypadków, gdyż 1326.

 

Zdecydowanie najwięcej przypadków wykryto w Małopolsce. Ponownie w niej sytuacja jest najgorsza. W dobę w tym regionie zakaziło się koronawirusem 167 osób. Na terenie województwa mazowieckiego w dobę zaraziło się 151 ludzi, pomorskiego 127, śląskiego 124, kujawsko-pomorskiego 120, podkarpackiego 115, łódzkiego 92, wielkopolskiego 81, dolnośląskiego 64, zachodniopomorskiego 58, podlaskiego 57, warmińsko-mazurskiego 50, świętokrzyskiego 39, opolskiego 36, lubelskiego 29, lubuskiego 16.

 

Tym samym w całej Polsce potwierdzono już do tej pory 89 962 zakażeń koronawirusem. Z powodu tej choroby zmarło 2 453 osoby. Tylko w przeciągu doby życie straciło w związku z wirusem z Wuhan 6 chorych.

 

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze