Pojawił się nowy sondaż parlamentarny. Są niespodzianki

Mimo, że do kolejnych wyborów jest jeszcze dużo czasu to stale sprawdzane są nastroje w polskim społeczeństwie wobec partii politycznych. Najnowszy sondaż stworzony przez IRBIS na zlecenie Wirtualnej Polski obrazuje na kogo najchętniej obecnie Polacy oddaliby swój głos.

 

IRBIS w ostatnim czasie na zlecenie Wirtualnej Polski sprawdzał poparcie społeczeństwa dla konkretnych partii politycznych. W swoim badaniu odosobnił Prawo i Sprawiedliwość od Porozumienia oraz Solidarnej Polski, czyli obecnych koalicjantów partii Jarosława Kaczyńskiego.

 

Mimo takiego ruchu według najnowszego sondażu Polacy najchętniej głosowaliby na Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby teraz odbyły się wybory parlamentarne to partia ta osiągnęłaby 38,3% poparcia. Za nią uplasowała się Platforma Obywatelska, która mogłaby liczyć na 28% głosów, a na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja. Uzyskałaby ona 8,4% głosów.

 

W dalszej części sondażu znalazła się Lewica z 6,7% poparcia, następnie Polskie Stronnictwo Ludowe, które może liczyć na 5,9% głosów. Do Sejmu samodzielnie nie dostałoby się zarówno Porozumienie oraz Solidarna Polska. Pierwsze z tych ugrupowań cieszy się obecnie poparciem na poziomie 1,7%, a drugie 1,4%. W koalicji z Prawem i Sprawiedliwością partię te jednak mogłyby liczyć na pewne zwycięstwo i poparcie w wysokości ponad 40%.

 

Pozostałe 9,6% respondentów stwierdziło natomiast, iż nie wie na kogo oddałoby swój głos.

 

Badanie stworzone przez IRBIS przeprowadzono metodą CATI w dniach 4-5 września.

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: You Tube/ PolitykaPL (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze