-2.2 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Prezydent spotka się z marszałkiem Grodzkim. Chodzi o ważną ustawę

Zobacz koniecznie

We wtorek w południe Andrzej Duda spotka się z marszałkiem senatu Tomaszem Grodzkim. Politycy mają rozmawiać m.in. o procedowanej właśnie ustawie o ochronie zwierząt.

– Była prośba pana marszałka Grodzkiego o spotkanie. Miało dotyczyć innych spraw legislacyjnych, ale w tej sytuacji prezydent także będzie pytał Tomasza Grodzkiego, o to w jaki sposób chce procedować tę ustawę w Senacie – powiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Dodał, że obecnie jest początek drugiego etapu procedowania tych przepisów.

fot. prezydent.pl

Prezydent swoją decyzję w sprawie ustawy ogłosi po zakończeniu prac nad nią przez parlament.

– Będzie też miał swój 21-dniowy czas na to, żeby się do tej ustawy odnieść – dodał Szczerski.

Krzysztof Szczerski zwrócił również uwagę na to, że prezydent bardzo dobrze orientuje się w sprawach polskiej wsi, więc nie będzie miał problemu z odpowiednią oceną przepisów w sprawie ochrony zwierząt.

 – Prezydent ma bardzo dobrą znajomość spraw polskiej wsi. Często spotyka się nie tylko z przedstawicielami przemysłowych zakładów żywności, ale też ze zwykłymi rolnikami. Jemu zależy na dobrostanie całej polskiej wsi – podkreślił.

Prezydencki minister zdradził też, co Andrzej Duda sądzi o kryzysie w kolacji rządowej.

– Prezydent jest zaniepokojony i zdziwiony sytuacją, która ma miejsce w Zjednoczonej Prawicy. W trakcie kampanii prezydenckiej partie te obiecywały Polakom powyborczy spokój, a zamiast tego mamy koncert życzeń młodszych partnerów koalicyjnych – powiedział Krzysztof Szczerski.

Szczerski ocenił, że takie zachowanie koalicjantów jest niedopuszczalne.

Fot. prezydent.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze